fbpx

Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Malé dárky, které udělají velkou radost

Víte, kde ráda vybírám dárky? V turistických informačních centrech. Nabízejí zde nejrůznější drobnosti a suvenýry z dílen místních drobných řemeslníků a podnikatelů. Ve Vrbně pod Pradědem mají medovinu od místního včelaře, tu mi mamka koupí pro dědu. Do Bruntálu zajedu za originálními čepicemi s dominantami města a postavičkami sportovců, třeba lyžaře či cyklisty. Ideální pro tátu s mámou i brášku, protože jsou v modré, červené a bílé barvě. Čokoládky s fotečkami města udělají radost babičce.
Kamarádkám věnuji nějaké záložky, klíčenky, peněženky, podložky pod hrnek, ty jsou k dostání v každém informačním centru. Koupit se tu dají také svíčky, perníčky, ale i kalendáře na rok 2021 s fotografiemi měst nebo obcí.
V Bruntále nabízejí kalendáře s netradičními pohledy na město, v Rýmařově stolní kalendář nabízí historické fotografie na téma školství na Rýmařovsku před rokem 1945 a vydalo jej Sdružení obcí Rýmařovska. Velký nástěnný kalendář představuje fotografie, které zvítězily ve facebookové soutěži města Rýmařova. Také v Krnově je kalendář pro rok 2021 plný unikátních historických snímků, které pocházejí ze sbírek městského muzea i od Jiřího Křivy a dalších sběratelů. A koupit se tu dá také dřevěný betlém.

V rýmařovském informačním centru dostanete dýmníka. František pak provoní celý byt. Foto: Archiv IC Rýmařov

Originální čepice z Bruntálu. Foto: Archiv MÚ Bruntál

Krnovský kalendář na rok 2021. Foto: Archiv TIC Krnov

CzechTourism