fbpx

Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Ski areál Příčná

Kvalitní lyžování bez dlouhých front nabízí Ski areál Příčná ve Zlatých Horách denně od 9 do 16 hodin. Sjezdovka se nachází v malebném prostředí Zlatohorské vrchoviny, která je součástí pohoří Hrubý Jeseník, pod nejvyšší horou této pahorkatiny Příčnou (975 m n. m.), tři kilometry od polských hranic. Klidné prostředí je vhodné zejména pro rodiny s dětmi a nenáročné lyžaře.

Lanovka na Příčné. Foto: Archiv EUR Praděd

Automobilisty čeká bezplatné parkoviště hned vedle nástupní stanice čtyřsedačkové lanové dráhy s přepravní kapacitou 2 400 osob za hodinu. Uměle zasněžovaná sjezdovka je 1 300 metrů dlouhá a každý den upravená rolbou. Pro nejmenší lyžaře středisko Příčná připravilo dětský svah s vlastním vlekem. Nechybí ani služby jako půjčovna lyžařského vybavení, servis nebo lyžařská škola. Samozřejmostí je také občerstvení a sociální zařízení v blízkosti nástupní stanice vleku. Každý pátek a sobotu mohou svah od 17 do 21 hodin využít milovníci večerního lyžování.
V zimním období jsou k dispozici dva tenisové kurty s umělou trávou v přetlakové hale. Centrem areálu je společenská budova s recepcí areálu, ve které se nachází restaurace, bar a diskotéka.