fbpx

Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Za africkou exotikou do muzea Safari v Jelení

Netradiční a velmi originální muzeum vytvořil na Bruntálsku Jiří Čížek, vášnivý lovec a cestovatel, který si oblíbil zejména africký kontinent. Navštívil ho nesčetněkrát a lovil v Tanzanii, Namíbii, JAR i Botswaně.

Interiér muzea Safari. Foto:archiv muzea Safari

Divoká příroda s nádechem exotiky opavského rodáka okouzlila do té míry, že trofeje své i svých přátel vystavil v Jeseníkách. Kde konkrétně? V areálu farmy Bellama v Holčovicích, v místní části Jelení. V roce 2013 zde otevřel muzeum Safari. Míří do něj děti z mateřských i základních škol, o prázdninách pak chlapci a děvčata z táborů a v nemalém počtu do Jelení přijíždějí také rodiny s dětmi.

V Jeseníkách hned tak nosorožce neuvidíte:) V osadě Jelení má však nezastupitelné místo. Foto: Archiv muzea Safari


Se zájmem si například prohlížejí vypreparovaného lva i lvici, tygra, antilopy, hrocha, nosorožce, krokodýly, zebry, jeleny a také žirafu, která je nepřehlédnutelnou dominantou afrického muzea.

Obrovské akvárium s africkými cychlidami. Foto: archiv muzea Safari

Od května 2016 zde přibyl ještě jeden významný exponát – dvoutisícilitrové akvárium s africkými cichlidami. „Je to takové naše malé africké jezero Malawi, kde tyto pestrobarevné ryby žijí, uvedla Veronika Čížková, dcera cestovatele a majitele muzea. Ta nás také upozornila, že exponáty pocházejí nejen z Afriky, ale také z dalších světových kontinentů. Najdete tu sbírku ptactva, hady nebo medvědy.

Ovečky na pastvě. Foto: archiv muzea Safari


V areálu farmy je k vidění také zoopark se živými zvířaty. Děti v něm obdivují ovečky, krávy, paovce hřivnaté, lamy krotké, jeleny, daňky, antilopy losí a buvola vodního. Máte-li do Holčovic namířeno, přibalte si do batůžku pečivo, ovoce nebo třeba i slupky od brambor. Rádi si na nich smlsnou kříženci divokých a vietnamských prasat, která mohou návštěvníci nakrmit.
Otevřeno je každý den mimo pondělí, vždy od 9 do 16.30 hodin. Vstupné pro dospělé činí 50 a pro děti 30 korun.

CzechTourism