fbpx

Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Za zlatým bičařem do westernové školy v Janovicích

Příznivcům divokého západu není jméno Ladislava Gina Šína neznámé. V Janovicích založil Velkou Cenu Indiana Jonese a další westernové soutěže. Konají se v lokalitě bývalé skládky lomu, kde Šín  vybudoval westernovou školu Camp Indiana. V ní vás naučí práskat honáckým bičem dlouhým od tří do dvanácti metrů. A to kdykoliv – po celý rok.

V této disciplíně je totiž světovým šampionem. V roce 2015 si přivezl z Velké Británie dvě zlaté medaile a udržel se tak v lize šampionů. Příznivec stylu divokého západu z Janovic techniku práskání bičem ovládá dokonale, o čemž návštěvníky campu rád přesvědčí kdykoliv si budete přát. V letních měsících společně s přáteli – mistry České republiky a Evropy – pravidelně  organizuje víkendové kurzy trikového lasování, žonglování westernovým revolverem, vrhání nožů a tomahavků. Hlavní sezona začíná vždy v dubnu a končí v říjnu. Navíc je obohacena o kulturní zážitky z divadelních představení, muzikálů, letních hudebních festivalů, koncertu vážné hudby, jazzu, country i pop music v divadelním amfiteátru La Skála. Nadšenci z Janovic ho vybudovali v antickém  stylu.

Ve westernové škole Vás naučí i trikovému lasování. Foto: archiv www. euwestern.eu

Ve westernové škole vás naučí i trikovému lasování. Foto: archiv www. euwestern.eu

 

viola_s_tuzkou_100Ladislav Gin Šín si biče z kůže sám vyrábí. Konkurenci už dnes nemá žádnou. Dnešním trendem jsou totiž nylonové biče.  Jenže ty z pravé kůže jsou prý razantní, těžší a lépe se s nimi například „krátí“ řeznické špejle. Když přijedete do Janovic, pan Šín vám rád  práci s bičem předvede. A budete-li chtít, také vás základní prvky ovládání biče naučí. 

 

CzechTourism