Linhartovský zámek soustředí krásno, přijeďte v sobotu

Linhartovský zámek soustředí krásno, přijeďte v sobotu

02.08.2016 | Aktuality
Zámek v Linhartovech je místem, které vždy překvapí. Tady se nikdo nenudí. Sály i schodiště jsou jedním velkým výstavním prostorem, kam se skvěle vejdou miniatury, stejně jako obří sochy z kašírovaného papíru. Vedou děti i dospělé do světa fantazie, pohádek a příběhů.

Zámek v Linhartovech je místem, které vždy překvapí. Tady se nikdo nenudí. Sály i schodiště jsou jedním velkým výstavním prostorem, kam se skvěle vejdou miniatury, stejně jako obří sochy z kašírovaného papíru. Vedou děti i dospělé do světa fantazie, pohádek a příběhů. I když se výstavy mění a s nimi i jejich hrdinové, zůstávají stálice očekávající příchod nových aktérů. Třeba na noční prohlídku zámku... Mám prostory zámku tuze ráda a doporučuji návštěvu Linhartov i Vám. Třeba v sobotu 6. srpna 2016 můžete přijít na trojvernisáž umělců tuzemských i polských. 

Své obrazy tady vystaví Tess Gemelová. "Zabývá se technikou ebru, čili malováním na vodní hladině. Tuto techniku se naučila v Istanbulu, kde pracovala v ateliéru jedné z předních výtvarnic ebru Feride Dayanc, které dělala asistentku a pomáhala jí s přípravami výstav a chodem ateliéru. Na jedné z výstav v Istanbulu také vystavovala," prozrazuje kastelán Jaroslav Hrubý.

Druhou výstavou je umělecká krajka Karly Klusoňové. Její práce zdobí třeba papežskou rezidenci ve Vatikánu. Autorka svůj um předává na Opavsku jako lektorka dalším ženám, které se zamilovaly do paličkované krajky. Přijďte se podívat, co si připravila právě pro Linhartovy a jak svou krajku dokáže snoubit s krásou dřeva, stromové kůry, sklem i kamenem.

Třetí výstavou, která se otevře veřejnosti sobotní vernisáží, jsou díla polských kumštýřů. Přijďte včas, vernisáž začíná v 18 hodin. Zámek Linhartovy je přístupný od pátku do neděle v čase od 11 do 16 hodin, od úterka do čtvrtku jen v 18 hodin.

Paličkovaná krajka Karly Klusoňové