Poznatek z cestovky ATIS: Zájem o léto v Jeseníkách stoupá

Poznatek z cestovky ATIS: Zájem o léto v Jeseníkách stoupá

28.05.2018 | Aktuality

Rekordní letní sezonu v Jeseníkách očekávají majitelé penzionů, hotelů a cestovních kanceláří. Ti všichni avizují, že letošní prázdniny by co do návštěvnosti mohly být mimořádné. V rozhovoru nám to potvrdila Hana Tomčíková z cestovní kanceláře ATIS v Bruntále

Rekordní letní sezonu v Jeseníkách očekávají majitelé penzionů, hotelů a cestovních kanceláří. Ti všichni avizují, že letošní prázdniny by co do návštěvnosti mohly být mimořádné. V rozhovoru nám to potvrdila Hana Tomčíková z cestovní kanceláře ATIS v Bruntále:

hanaSrovnáte-li prodej letních pobytů v hotelích a penzionech v Jeseníkách s květnem 2017,  pozorujete zvýšený zájem? Prodej letních pobytů v Jeseníkách oproti loňskému roku zaznamenává zhruba patnáctiprocentní nárůst.

Kdo je nejčastějším klientem vaší cestovky? Akciová společnost ATIS je touroperátor, který má síť cca 1500 autorizovaných prodejců po celé České a Slovenské republice. (Z toho polovina je aktivních.) Naší klienti jsou z celé republiky, v menší míře i ze Slovenska. V období jara a podzimu převažují senioři, pro které máme připraveny zvýhodněné pobyty. O letních prázdninách s námi cestují nejčastěji rodiny s dětmi.

Rozšiřujete nabídku pobytů v Jeseníkách o atraktivní novinky? Samozřejmě. Nově jsme – nejen pro seniory - zařadili ve dnech od 3. do 6. června a od 16. do 21. září Týden s živou vodou v Jeseníkách v karlovickém penzionu Schaumannův Dvůr. Je to pobyt s jednoduchým animačním programem a neomezenou konzumací živé vody – Schaumannovky," která má statut Jeseníky - originální produkt. Pevně věříme, že bude mít úspěch a v příštím roce ho zopakujeme třeba i ve více termínech. Jako další novinku máme dovolenou s příchutí piva v horském hotelu Brans v Malé Morávce nebo v bruntálském hotelu Slezan ve spolupráci s pivovarem Hasič.

Důkladně znáte kvalitu ubytování i gastronomie v Jeseníkách. Můžete posoudit, do jaké míry došlo za poslední léta ke zlepšení služeb? Naše akciová společnost má sídlo v Bruntále - v bráně Jeseníků, takže poměrně často kontrolujeme kvalitu ubytovacích zařízení, které zařazujeme v Jeseníkách do nabídky. Zkvalitnění služeb je zřejmé zejména z úbytku reklamací a vysokého hodnocení pobytů ze strany klientů. Již druhým rokem naše cestovní kancelář zjišťuje kvalitu poskytování služeb i tzv. recenzemi. Pět dní po návratu z dovolené klienty žádáme o zhodnocení pobytů v daném ubytovacím zařízení (jak slovně, tak i počtem bodů ). Jejich posouzení pak zveřejňujeme u webové prezentace jednotlivých ubytovacích zařízení. Například horský hotel Vidly má hodnocení 9,8 bodů (maximum je 10). Oceňujeme, že ubytovatelé mají zájem své služby zkvalitňovat a "pracovat" na sobě, což dokazuje to, že získali certifikát Českého systému kvality služeb. Patří mezi ně také naši dlouhodobí partneři Horský hotel Vidly, Areál Skiland v Ostružné a penzion Schaumannův Dvůr v Karlovicích.

Jakou výhodu mají klienti, kteří si koupí pobyt v Jeseníkách u vaší cestovní kanceláře, oproti klientům "napřímo"? V rámci spolupráce s Euroreginem Praděd, který usiluje o zviditelnění Jeseníků a zvýšení návštěvnosti, našim klientům v partnerských ubytovacích zařízeních udělujeme bonusy v podobě slev do různých zařízení a atraktivit v Jeseníkách.  Dostávají od nás tzv. slevový voucher Jeseníky a rovněž se mohou těšit na netradiční zážitky při zakoupení zážitkových žetonů Praděd.

Speciální pobyt Týden s živou vodou v Jeseníkách v karlovickém penzionu Schaumannův Dvůr patří mezi novinky letošního léta.
Fotografie
Via Delicia