Víkend s unikátními veterány Trofeo Niké Jeseníky

Víkend s unikátními veterány Trofeo Niké Jeseníky

05.09.2017 | Aktuality
Podhorská jízda krásnou přírodou je prima zážitek. Ať jedete na kole, motorce, ve vlaku, autobuse nebo automobilu. A co  pak ve starém veteránu! O tom by mohli vyprávět pravidelní účastníci mezinárodní přehlídky unikátních historických vozidel Trofeo Niké Jeseníky. Ráda se

Podhorská jízda krásnou přírodou je prima zážitek. Ať jedete na kole, motorce, ve vlaku, autobuse nebo automobilu. A co  pak ve starém veteránu! O tom by mohli vyprávět pravidelní účastníci mezinárodní přehlídky unikátních historických vozidel Trofeo Niké Jeseníky. Ráda se chodím s celou rodinou na naleštěné veterány dívat. Letos si je nenechám ujít o víkendu 9. a 10. září 2017. Tak jako loni, i tentokrát se pojede ve dvou etapách a účast přislíbilo 57 vybraných strojů doprovázených vítězným kamionem Tatra 815 pilotovaným Karlem Lopraisem, šestinásobným vítězem nejnáročnější rychlostní pouštní soutěže Rallye Dakar.

Těším se na překrásné veterány šestatřiceti značek. A také na bohatý doprovodný program, v němž každá zastávka přinese malé překvapení. Například v Krnově nám zahraje stylová kapela, v hotelu Cvilín připraví ochutnávku regionální gastronomie a v Karlově Studánce se rozezní bubny Ivo Batouška a uskuteční se zde mimořádný slet malých i velkých čarodějnic a čarodějů. Na hradu Sovinec zazní flašinety a v kostele Nejsvětější trojice v Malé Morávce zazpívá chrámový sbor pod vedením Petra Wolffa.

A jaké je motto Trofeo Niké Jeseníky 2017? „Zpomal a rozhlédni se…“

Foto z loňské přehlídky. Archiv Trofeo Niké Jeseníky