fbpx
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Naučte se práskat bičem i vrhat tomahavk

Ve Westernové škole v Rýmařově – Janovicích vás v areálu kempu Indiana naučí práskat honáckým bičem dlouhým od tří do dvanácti metrů obdivovatel tradic divokého západu Gin – Ladislav Šín. V této disciplíně je světovým šampionem a techniku práskání bičem ovládá dokonale.
V lokalitě bývalé skládky lomu vybudoval westernovou školu, kde pořádá Velkou Cenu Indiana Jonese a další soutěže. Společně s přáteli organizuje kurzy trikového lasování, žonglování westernovým revolverem, vrhání nožů a tomahavků. Hlavní sezona je obohacena o kulturní zážitky z divadelních představení, muzikálů, letních hudebních festivalů a koncertů v amfiteátru La Skála s dvěma jevišti i šatnou pro herce a úžasnou atmosférou.

Amfiteátr La Skála má úžasnou atmosféru. Foto: Roman Panáček

Amfiteátr La Skála má úžasnou atmosféru. Foto: Roman Panáček

pergola

Areál westernové školy. Foto: Roman Panáček

Areál kempu Indiana však nabízí klidné přírodní zázemí pro nejrůznější aktivity. Nechybí ubytování v rodinném penzionu, jak jinak než ve westernovém stylu. Pokoje jsou přístupné z dřevěného, stylového ochozu v prvním patře budovy. Suterén slouží jako zázemí stanového kempu a hostelového ubytování. V těsné blízkosti se nachází Western Saloon – pergola, která poskytuje azyl v nepříznivém počasí. Nechybí zde ani dětské hřiště.

Ubytování v Indiana kempu patří v Jeseníkách k těm netradičním Foto: Archiv kemp Indiana

Ubytování v Indiana kempu patří v Jeseníkách k těm méně tradičním Foto: Roman Panáček

Při svém pobytu v Jeseníkách můžete na výlet vyrazit z turistické křižovatky – nultého rozcestníku Turistických známek. Ještě předtím však nezapomeňte zajít do muzea turistických známek. Je zde také půjčovna sportovního vybavení i odpočinkové altány, posezení a dostatek parkovacích ploch pro auta, motocykly a karavany. Využít lze městské tenisové kurty a volejbalové hřiště.

Na výlety se vydejte z Nultého poledníku. Foto: Archiv kemp Indiana

Na výlety se vydejte od Nultého rozcestníku. Foto: Roman Panáček

viola_s_tuzkou_100V muzeu bičů ve Westernové škole najdete tento nástroj pastevců dobytka, jezdců na koních i kočí z celého světa – americké, australské, maďarské, japonské, kozácké. Jsou mezi nimi i biče českých trampů, hůlkové biče či býkovce. Určitě při prohlídce zaujme originál filmového biče Indiany Jonese či Zorra Mstitele. Dozvíte se o historii bičů, jako nástroje používaného od neolitu, i o legendách spojených s jeho využitím v Jeseníkách. Jeden z unikátů muzea, nejdelší bič v Evropě Anakonda, měří 12,3 metru. Je zapsán v Guinesově knize rekordů a vyrobil jej v roce 2016 tým umělecké dílny Stamp –  výroby bičů MG – MasterGin, podle návrhu a technické konstrukce Ladislava Šína. A ten s ním dokáže trefit a srazit stojící nábojnici do brokovnice.