fbpx
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Do hradů, zámků, muzeí a dalších památek bez vstupného

Téměř šedesát turistických cílů Moravskoslezského kraje má v září a říjnu 2020 volné vstupy. Kraj chce tímto způsobem prodloužit turistickou sezonu a nalákat návštěvníky. Na tento projekt půjde z krajské kasy přes 30 milionů korun.
„Cestovní ruch utrpěl kvůli pandemii obrovskou ránu a potřebuje oživit. Když k nám do regionu přijedou turisté a budou navštěvovat restaurace, ubytují se, zajdou do obchůdků a utratí nějaké peníze, pomůže to místním podnikatelům. Do programu se přihlásily opravdu zajímavé památky a atraktivity, takže věřím, že návštěvnost poroste,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a připomněl, že cestovní ruch významně podporuje ekonomiku. V roce 2019 v Moravskoslezském kraji turisté utratili přes 10 miliard korun.
Vstupné se nebude platit na hradech a zámcích, galeriích, rozhlednách a dalších atraktivitách. Jejich seznam je na webové stránce www.vstupyzdarma.cz. V Jeseníkách mezi zapojenými turistickými cíli najdete Rozhlednu Praděd, zámek ve Slezských Rudolticích, zdarma budou i vstupy ve všech krajských příspěvkových organizacích. Patří k nim například hrad Sovinec, zámek v Bruntále, Kosárna Karlovice. Bez vstupného si prohlédnete také Městské muzeum, kapli V Lipkách a externí expozice v Hedvě Český Brokát v Rýmařově.