fbpx
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

O historii kina se dozvíte z programových skříněk

Šedesát let uběhlo od chvíle, kdy se z poválečného kina Demokracie stalo kino Panorama Mír, a Krnovanům byla poprvé představena širokoúhlá projekce. Protože sál kina kvůli epidemickým důvodům stále čeká své první letošní návštěvníky, oslavy kulatin se musí zatím obejít bez nich.
Seznámit se s historií budovy, interiérem kina, promítacími přístroji a dalšími zajímavostmi můžete ve vitrínách, ve kterých bývá zveřejňován program. Jsou zde vystaveny fotografie s krátkými texty . Při procházce ti starší mohou vzpomínat, mladší se dovědět něco z historie. Pro připomenutí tohoto významného výročí se připravuje také publikace.
„Chybí nám podrobnější starší dokumentace z 60. a 70. let minulého století. Prosíme všechny naše příznivce, pokud mají doma například snímky z akcí v kině nebo na rodinných fotografiích najdou propagaci kina či jeho rekonstrukci, zda by nám je mohli poskytnout. Stejně tak nás potěší například staré průkazy filmového klubu, vstupenky a další suvenýry. Víme, že v té době byly některé akce zaznamenávány i na filmový pás, ale netuším, zda se některý z těchto záznamů zachoval. Pokud je vlastníci nebudou chtít muzeu a kinu věnovat, budou během zápůjčky vytvořeny jejich kopie a samozřejmě je majitelům vrátíme,“ říká vedoucí kina Pavel Tomešek.