fbpx
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Osoblažkou na koupaliště, festivaly a za dalšími zážitky

Milovníci vlaků i vody mohou zkombinovat projížďku parním vlakem po úzkokolejné dráze Osoblažka s koupáním v Osoblaze. Navíc, pokud se návštěvníkům odjinud v Osoblaze zalíbí, si mohou pronajmout jednu z chatek v přilehlém kempu a strávit u vody třeba celý víkend. V blízkosti se nachází tenisové kurty nebo IN-LINE dráha. Za návštěvu stojí také místní židovský hřbitov či Osoblažské retromuzeum.

O prázdninách jezdí parní vlaky po úzkokolejné trati Třemešná ve Slezsku – Osoblaha každý víkend. V Třemešné můžete před odjezdem navštívit unikátní tématickou stezku dřevěných soch Člověk, dřevo a neživá příroda, na kterou navázala trasa s názvem Duše stromů, v Liptani zase vystoupat k rozhledně na kopci Strážnice, v Osoblaze se děti vyřádí na trampolíně či houpačkách.
Ve spolupráci s Mikroregionem Osoblažsko a obcemi Osoblažska vyjedou další tématické vlaky. Například 1. června 2019 na rodiče s dětmi čeká tradiční a oblíbený Pohádkový parní vlak s loupežníkem Hotzenplotzem. Při cestě se nezapomeňte v Osoblaze zastavit u jeho sochy na náměstí, která zde stojí jako připomínku toho, že Hotzenplotz je nejen jméno známého raubíře, ale také německý název městečka Osoblaha. V sobotu 15. června 2019 obec Slezské Rudoltice připravila zajímavou akci s názvem Rudoltický traktor, sobotu 13. července se dopravíte na Fajné léto a 20. července na Osoblažské hudební léto 2019. Strašidelný večerní vlak do strašidelného zámku ve Slezských Rudolticích vyjede v sobotu 24. srpna 2019 a v sobotu 7. září 2019 se koná oslava 15 let provozu výletních parních vlaků na Osoblažce s jízdou na gastrofestival Ochutnej Osoblažsko. V září jezdí parní vlaky pouze o sobotách a letní sezonu uzavřou v sobotu 21. září 2019 akcí Parním vlakem do válečných let.

Historický vlak na trati Osoblažka. Foto: Archiv EUR Praděd

Každý vagón vláčku je něčím speciální. Během jízdy se můžete osvěžit nebo lehce občerstvit v pivním vagónu. Jízdní kola nebo kočárky pocestují v cyklovagónu. Pasažérům na invalidním vozíku slouží vůz pro imobilní cestující.