fbpx
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Ski areál Příčná

Kvalitní lyžování bez dlouhých front nabízí Ski areál Příčná ve Zlatých Horách denně od 9 do 16 hodin. Sjezdovka se nachází v malebném prostředí Zlatohorské vrchoviny, která je součástí pohoří Hrubý Jeseník, pod nejvyšší horou této pahorkatiny Příčnou (975 m n. m.), tři kilometry od polských hranic. Klidné prostředí je vhodné zejména pro rodiny s dětmi a nenáročné lyžaře.

Lanovka na Příčné. Foto: Archiv EUR Praděd

Automobilisty čeká bezplatné parkoviště hned vedle nástupní stanice čtyřsedačkové lanové dráhy s přepravní kapacitou 2 400 osob za hodinu. Uměle zasněžovaná sjezdovka je 1 300 metrů dlouhá a každý den upravená rolbou. Pro nejmenší lyžaře středisko Příčná připravilo dětský svah s vlastním vlekem. Nechybí ani služby jako půjčovna lyžařského vybavení, servis nebo lyžařská škola. Samozřejmostí je také občerstvení a sociální zařízení v blízkosti nástupní stanice vleku. Každý pátek a sobotu mohou svah od 17 do 21 hodin využít milovníci večerního lyžování.
V zimním období jsou k dispozici dva tenisové kurty s umělou trávou v přetlakové hale. Centrem areálu je společenská budova s recepcí areálu, ve které se nachází restaurace, bar a diskotéka.