fbpx
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Ski Aréna Karlov

Ve Ski Aréně Karlov skipas pokrývá areál s lanovkami Karlovský Express a Roháč Express a propojené sousední areály Kazmarka a Myšák. Na konci údolí se pak nachází Klobouk, k němuž zajíždí skibus a v němž rovněž platí skipas Arény.

Zima na horách je pohádková. Foto: Archiv Ski Aréna Karlov

Největší areál se rozkládá na prostorné louce s červenou a mírnějšími modrými sjezdovkami, které obsluhují expresní 4sedačka s bublinou Karlovský Express a expresní 4sedačka Roháč Express. Pohodové tratě doplňuje crossová dráha s klopenými zatáčkami a snowpark, nechybí měřený slalom. Přímo u lanovky je dětský park se dvěma pojízdnými koberci. Areál je osvětlen pro večerní lyžování.
Široká závodní červená a užší okružní modrá sjezdovka obtékají krytou 4sedačku Myšák, lehce sportovní sklon mají i dvě červené sjezdovky na Kazmarce. Klobouk má sportovnější terény a s největším převýšením v celém Karlově a je nejméně rušným areálem v celém údolí. Červenou a černou sjezdovku obsluhuje 2sedačka. Skipas platí i na nedalekém Čerťáku v Horním Václavově.
V Karlově se dále lyžuje v areálu Pawlin s převážně mírnými sjezdovkami a vleky o délce kolem 500 metrů, kde platí samostatný skipas.

Lyžařskou školu vedou profesionální instruktoři. Foto: Archiv Ski Aréna Karlov

Jedete na hory i s potomky či vnuky?  Vyzkoušejte některou z pěti rodinných modrých sjezdovek. Široké mírné sjezdovky jsou ideální. Pro děti i dospělé jsou k dispozici lyžařské školy s profesionálními instruktory a rozsáhlý dětský park s dvěma pojízdnými pásy. A když se malí lyžaři unaví, odpočinou si v dětském koutku, kde získají novou chuť k lyžování. Zde se zabaví či si něco vyrobí v kreativních dílnách. Dovolenou na horách tak stráví celá rodina v naprosté pohodě.
Zkrátka nepřijdou ani milovníci běžek. V okolí Karlova upravují totiž až 80 kilometrů běžeckých tras. A večer je k dispozici osvětlený běžkařský okruh. Přímo z Karlova můžete vyrazit na túru za nejkrásnějšími místy Jeseníků na sněžnicích či ski-alpech. Sněžnice nebo skialpové lyže vám tu ochotně půjčí. A nejen je.
Návštěvníci mají ve Ski Aréně Karlov k dispozici více než 900 parkovacích míst zdarma.