fbpx
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Do Razové za koníky a ovečkami

Spolek EquiRelax Slezská Harta najdete v obci Razová. Leží deset kilometrů od Bruntálu v úžasné krajině s tichými lesy a krásnými výhledy na přehradu Slezská Harta, sopky i hřebeny Jeseníků. Cílem spolku je vytvořit relaxační a vzdělávací místo pro aktivní odpočinek po celý rok. Dopřát dětem, mládeži, rodinám s dětmi i seniorům aktivní odpočinek a relaxaci ve společnosti zvířat v přírodě.
„Přehrada i celý Mikroregion Slezská Harta má obrovský, byť zatím ne úplně doceněný potenciál. A jsme rádi, že Moravskoslezský kraj to vidí podobně a aktivity napříč celým mikroregionem podporuje. S jeho podporou se nám v letošním roce podařilo vybudovat víceúčelové kryté zázemí a prodloužit tak turistickou sezonu i realizovat nové zážitkové aktivity spojené s farmou a jejími zvířecími obyvateli i s nádhernou a jedinečnou přírodou,“ říká Kateřina Střelcová, předsedkyně spolku EquiRelax Slezská Harta, z.s.
Většina koní jsou irští cobové, staré irské plemeno. Mají silné kosti, ale nejsou tak vysocí a jsou velmi mírumilovní a přátelští, což z nich činí ideální rodinné mazlíčky. Novým zážitkem je Vlna ovečky Dorotky. Návštěvníci si prohlédnou formou komentované procházky farmu a ovečky. Dozvědí se, jak žijí, jak je třeba o ně pečovat. Zkusí si ovečku nakrmit. A z odstřihnutého kousku vlny si vyrobí jedinečnou plstěnou ozdobu metodou suchého plstění. S Terezčiným průvodcem Razovou vyrazí na vycházku za zábavou s poznáním. Každé dítě dostane svého Terezčina průvodce, v němž najde spoustu zajímavých informací o Razové a okolí, ale především úkoly poničky Terezky, které je potřeba během vycházky splnit a získat tak odměnu. Tou je setkání se skutečnou poničkou, kterou si po návratu zkusí vyčistit a svezou se v sedle.
Prožít tu můžete i Farmářův den. Pobyt začíná ubytováním. Po komentované prohlídce farmy si vyzkoušíte každodenní péči o zvířata, jako je poklízení, krmení. Noc strávíte na seně v přístřešku obklopeni ohradami se zvířaty. Ráno si k snídani posbíráte domácí vajíčka a pak už na vás čeká kůň, kterého si vyčistíte a vezmete na vycházku do Razovských tufitů – jedinečné přírodní památky přímo na břehu Slezské Harty. Užít si lze také tvoření na farmě, kdy po prohlídce následuje tvoření z materiálů, jako je seno, sláma, vlna. Na dřevěných maketách kravičky či ovečky si vyzkouší jejich dojení.
Zážitky spolku EquiRelax Slezská Harta obohacují stávající nabídku zajímavého prožití volného času na přehradě Slezská Harta. Nezapomeňte se proto zastavit v Razové za koníky a ovečkami. A velká prosba nakonec – aby vás nepřivítala zavřená vrata farmy, objednejte se vždy dopředu na telefonním čísle 776 775 516 nebo e-mailu equirelax@seznam.cz.

Kateřina Střelcová z Equirelaxu s tříměsíčním hříbětem.

Kateřina Střelcová z Equirelaxu s tříměsíčním hříbětem. Foto: Táňa Arťušenková

Irský cob je plemeno velmi klidné a učenlivé. Foto: Táňa Arťušenková

Irský cob je plemeno velmi klidné a učenlivé. Foto: Táňa Arťušenková

Poníka si můžete pohladit, povodit nebo se na něm projet. Foto: Táňa Arťušenková

Poníka si můžete pohladit, povodit nebo se na něm projet. Foto: Táňa Arťušenková