fbpx
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Zábava na sněhu

Areál Ski Annaberg v Andělské Hoře zahájil letošní zimní sezonu v úterý 7. ledna 2020. V provozu je od 9 do 16 hodin. Jeho hlavní sjezdovka byla upravena a milovníci lyžování ji poprvé vyzkoušejí v sezoně 2019/2020. Délka je cca 750 metrů, šířka 40 až 50 metrů a je uměle zasněžována. Počítá se na ní i s večerním lyžováním.
Druhá sjezdovka vede okolo lesa, měří kolem 850 metrů, má náročnější sklon, bývá zde tvrdší sněhový podklad, protože se nachází ve stínu. Tato sjezdovka bývá v provozu pouze při dostatečných přírodních sněhových podmínkách.
Třetí sjezdovka, free-riderová, se nachází na pravé straně hlavního vleku, její délka je 850 metrů s převýšením 125 metrů. V její horní části jsou snowboardové překážky. Ani tato sjezdovka se uměle nezasněžuje, není technicky udržovaná a je v provozu pouze při dostatečných sněhových podmínkách. Vstup a sjíždění této sjezdovky jen na vlastní nebezpečí.

Dětské lyžařské hřiště vedle hlavního parkoviště, nad dřevěným srubem s občerstvením, slouží pro lyžařskou a snowboardovou výuku malých dětí s využitím vleku poma a lyžařského pásu. Pro výuku se zde  používají jednoduché slalomové tratě s různými molitanovými figurkami a terčíky. V rámci odpočinku mohou děti využít dětský lyžařský kolotoč, dřevěný domeček  nebo svačinkový stan.
Svah v areálu je  ideální pro výuku dětí, proto zde organizují nedělního Annaberského lyžáčka pro zájemce od 6 do 9 let. Rodiče svého potomka ráno přivezou a odpoledne si ho zase odvezou. Vyhledávané jsou přebory škol i závody pro veřejnost. Připravuje se třeba veřejný slalom ve stylu Retro 70. – 80. let, oblíbený je závod zamilovaných – Valentýn.
Ve skiareálu se nachází půjčovna lyžařského a vybavení Pro děti jsou připraveny sáně a boby, pro běžkaře zase kompletní běžecká lyžařská výbava.

Ski areál Annaberg. Foto: MTA