fbpx
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Zámek plný kouzelných překvapení

Renesanční zámek v Linhartovech připravuje návštěvníkům každý rok nejedno překvapení. První zájemci si prohlédnou nové expozice v sobotu 25. května 2019 od 10 hodin. Hlavní výstavní síni kraluje výstava obrazů Martina Hojgra ze Štemberku. K vidění budou i obrazy Ladislava Steiningera z Krnova.
V prvním patře na chodbách jsou vystaveny sklenice od Márie Míšenské, náprstky Zdeny Závodné, zvonečky Vlasty Linartové a obrazy polských výtvarníků. V přízemí jsou nainstalovány práce žáků ateliéru Trám výtvarného oboru ZUŠ Krnov pod vedením Ivany Steiningerové.

Zámek Linhartovy přitahuje svým romantickýcm vzhledem. Foto: Archiv zámek

Hlavně kluky bude lákat kolekce autíček Petra Kocourka z Krnova, ale sbírka předmětů s motivem Krtečka pod názvem Krtci tak i tak… od Ivety Johančíkové z Nových Sedlic, expozice myšek, zajíčků, sobů a různých polštářků Kateřiny Bucháčkové pod názvem MyšMaš zaujmou určitě malé i velké návštěvníky. Děti se mohou v expozici pravěku vyfotit na mamutovi, a pokud budou chtít zažít nějaké dobrodružství, mohou prolézt bájnou rybou v podmořském světě. Dále uvidí postavičky ze známých večerníčků – Ferdu Mravence, brouka Pytlíka a Berušku, Rákosníčka, Malou čarodějku a Broučky.

Mnozí se neubrání obdivu při pohledu na sbírku starých psacích strojů, přes 600 kusů pivních tácků ze sbírky Jiřího Ferka, expozici pivních sklenic a krýglů Márie Míšenské, Pavly Bikárové, Kostase Trandose a restaurace u Kvasničků. K vidění budou pivní lahve sběratele Tomáše Pavluse. Zajímavá je výstava Vzpomínky nejen na Afriku Ladislava Mezníka z Krnova. Těšit se můžete na rozsáhlou sbírku modelů hradů a zámků od Petra Voráče, sbírku křišťálu Zuzany Juráňové z Města Albrechtic a repliky historického skla od pana Zdeňka Němce z Vrbna pod Pradědem. Turisté si mohou projít zámecký park a děti vyzkoušet nové dětské hřiště.