fbpx
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Zážitkový žeton Praděd

Chystáte se prožít svou dovolenou nebo prázdniny s dětmi či vnoučaty v Jeseníkách? Pak tu pro vás máme unikátní nabídku, jak si pobyt zpestřit Zážitkovými žetony Praděd. Stačí využít služeb DCK Rekrea nebo CK ATIS, kde si koupíte ubytování ve vybraných hotelech či penzionech.
S žetony v hodnotě 40 korun si vyzkoušíte tradiční rukodělnou výrobu obyvatel Jeseníků, třeba v Tkalcovně na Rejvízu, poznáte život na farmách, ochutnáte sýry nebo další zde připravované dobroty. V nabídce nechybí seznámení se životem na Kozí farmě U Nýdrlů ve Staré Červené Vodě, na farmě Bovine v Heřmanovicích nebo ovčí farmě v Domašově s ochutnávkou jejich specialit a prohlídkou zemědělského muzea s výkladem, tento zážitek lze také pořídit za 1 žeton.
V Nedělní škole řemesel Stránské si z vlny zhotovíte panenku či jiný dekorační předmět, foukat sklo do formy lze ve Sklářské huti Tomi ve Vrbně pod Pradědem – Mnichově.  Živou vodu si naberete do vlastnoručně vyrobené láhve v Schaumannově Dvoře v Karlovicích. V krnovské synagoze vás čeká požehnání na svitku Tóry s vlastnoručně napsaným jménem v hebrejštině za 1 žeton, za další žeton si prohlídnete Genizu (tajná místnost synagogy) a užijete si rovněž 15 minut jízdy na Lopifitu včetně zaučení.

 

zeton Praded