fbpx
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Zima jako v pohádce

Areál Skiland se nachází v horské obci Ostružná v nadmořské výšce 700-950 metrů v těsné blízkosti Ramzovského sedla v chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Ostružná, Ramzová a Petříkov na sebe navazují a tvoří sportovně rekreační oblast se skiareály a asi 80 kilometry upravovaných běžeckých tras.
Areál Skiland poskytuje ideální prostředí pro sjezdové lyžování, běžky, cykloturistiku i turistiku. Je ideálním místem k odpočinku ve dvou, milovníky hor i školní výlety a lyžařské výcviky. Pro dospělé lyžaře si Ostružná nachystala šest sjezdovek, dvě červené a čtyři modré, s celkovou délkou dva kilometry. Dopravu zajišťují čtyři vleky. Snowboardistům slouží malý snowpark. Ve středisku se nachází lyžařská škola a školička, půjčovna lyžařského vybavení, ski servis a občerstvení. Neumíte lyžovat a nechcete se vzdát zimních sportů a zasněžených kopců? Pak vyrazte do přírody na sněžnicích. Pohyb na sněhu umožňují bez rozdílu věku, zkušeností a speciálních technik nebo lyžařské výbavy. Sněžnice vám zde ochotně zapůjčí. Z obce Ramzová se dostanete sedačkovou lanovkou na turisticky zajímavý Šerák.
Když už budete v Ostružné, vydejte se určitě do Petříkova. Malá víska je v zimě jako vystřižená z Ladových obrázků se starými jesenickými chalupami. A lyžovačka je úžasná. V sevřeném údolí obklopeném lesy na severních svazích v nadmořské výšce 780 metrů najdete sjezdové tratě, na něž vás vyvezou dva vleky dlouhé 700 metrů a 400 metrů. Při jízdě dolů můžete díky společnému odbavovacímu systému vyzkoušet pět tras, z nichž jedna má homologaci pro FIS závody ve slalomu.
Pokud patříte k milovníkům běžeckého lyžování, pak máte možnost vyzkoušet několik upravených tratí, které směřují z Petříkova přes chatu Paprsek na Kralický Sněžník. Opačným směrem můžete podniknout výlet přes Ramzovské a Červenohorské sedlo na nejvyšší moravskou horu Praděd.

Zima v Petříkově. Foto: Archiv EUR Praděd

Zimní pohádka v Petříkově. Foto: Archiv EUR Praděd

zima_ostruzna

Kouzelná zima v Ostružné. Foto: Archiv EUR Praděd