fbpx

Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Dny Bruntálu přinášejí dvoudenní pestrý program

Dny města zahájí v pátek 14. června 2019 v zámecké zahradě v Bruntále velká oslava 30 let trvání bruntálské Taneční školy Stonožka. Na programu je pokus o zápis do Guinessovy knihy rekordů, šermíři, sokolníci a mnoho dalších zajímavostí. Na náměstí Míru se pak fanoušci od 21 hodin mohou těšit na hlavního hudebního headlinera slavností, kterým bude český písničkář XINDL X s kapelou. V Bruntále se představí poprvé.
V sobotu 15. června 2019 bude na náměstí hudební program pokračovat až do nočních hodin a na pódiu se vystřídají české i zahraniční hvězdy. Zahrají ostravské kapely FiHa, Rock´roll band Marcela Woodmana, premiéru bude mít Tomáš Matonoha a Inspektor Kluzó. V sólovém debut se představí liberecký hudebník Hank. Že violoncello nepatří jenom do klasické hudby, dokazují dvě mladé ženy v uskupení Tara Fuki.  Obě na cello hrají a zpívají .
Zahraniční hvězdou bude americká zpěvačka Crystal Monee Hall. Zahraje s českým doprovodným bandem. Poetické texty, jednoduché a elegantní aranže – křišťálově čistá hudba hladce a beze švů kombinuje folk, gospel, jazz a blues. Už podruhé se objeví rocková kapela Hungryheart z Itálie a sobotní koncertní noc uzavře olomoucko-bruntálská kapela Black Tiger.