Přijeďte k nám již tuto sezónu
Přijměte pozvání do Jeseníků, do půvabného kraje plného
přírodních krás, sportovního vyžití a kulturních památek.
Aktuálně
0%
Dračí lodě se utkají na Slezské Hartě

Dračí lodě se utkají na Slezské Hartě

Největší závod dračích lodí v Moravskoslezském kraji se pojede od pátku 19. do neděle 21. srpna 2022 na Slezské Hartě. Na hladinu vyrazí lodě ve tvaru otevřené kanoe o délce 12,5 metru, které zdobí na špici dračí hlava a na zádi ocas. Dvacetičlenné posádce udává rytmus pádlování bubeník, směr lodi pak řídí kormidelník.
16.08.2022 | Letní aktivity
Borůvkové speciality ochutnejte v Malé Morávce

Borůvkové speciality ochutnejte v Malé Morávce

Borůvkové pivo, víno či limonády vyzkoušíte o víkendu 20. a 21. srpna 2022 na borůvkových hodech v Malé Morávce. Ovšem tradičně k nejoblíbenějšímu pokrmu hodů patří borůvkové knedlíky. Chybět nebudou další speciality, které nabídne patnáct restaurací. Ochutnáte třeba kančí na borůvkách, borůvkovou bublaninu, zákusky, omáčky. V obecním parku v Malé Morávce na vás čeká borůvkový jarmark i bohatý program pro děti a dospělé. Například soutěž jedlíků.
S dopravou si starosti dělat nemusíte. V sobotu vyrazí z Ostravy speciální výletní rychlík. Z nádraží Ostrava – střed odjíždí v 8 hodin, nastoupit můžete také na Stodolní, hlavním nádraží, Svinově, Opavě, Krnově a Bruntále a dále pojedete po nejstrmější české neozubnicové trati do samého srdce Jeseníků.
16.08.2022 | Letní aktivity
Prožijte Kysucký den s osoblažskou úzkokolejkou

Prožijte Kysucký den s osoblažskou úzkokolejkou

Pod heslem Kolejnice nás spojují si užijete v sobotu 13. srpna 2022 Kysucký den na Osoblažské úzkokolejce. Kromě jízdy historickým vlakem taženým parní lokomotivou se dozvíte mnoho zajímavého o historické lesní úvraťové železnice na Slovensku. Třeba že na úvraťové trati musí vlak mimo stanici alespoň jednou změnit směr jízdy, aby mohl pokračovat. Tento způsob trasování se využívá zejména ve vysokohorských oblastech k vystoupání po úbočí svahu. Kysucká Historická lesní úvraťová železnice je jediná svého druhu v Evropě. Vznikla v roce 1926 jako Kysucko-oravská lesní železnice a sloužila pro přepravu dřeva. Kromě toho vás čeká vystoupení folklorního souboru z Kysúc i občerstvení v pivním vagónu. Vlak z Třemešné ve Slezsku vyjíždí v 10.45 hodin. Program v Osoblaze trvá od 12 do 15 hodin.
09.08.2022 | Letní aktivity
Setkejte se s duchovní hudbou

Setkejte se s duchovní hudbou

V předvečer svých 77. narozenin naplní kytarovými tóny prostor poutního kostela Panny Marie Sedmibolestné a Povýšení svatého Kříže na Cvilíně u Krnova Štěpán Rak. Tento světoznámý kytarový virtuos, skladatel, profesor Akademie muzických umění zde zahraje v neděli 7. srpna 2022 v 17 hodin.  
02.08.2022 | Letní aktivity
Pobytové balíčky