Přijeďte k nám již tuto sezónu
Přijměte pozvání do Jeseníků, do půvabného kraje plného
přírodních krás, sportovního vyžití a kulturních památek.
Aktuálně
0%
Dýni si vydlabejte v Úvalně

Dýni si vydlabejte v Úvalně

Pohodový rodinný víkend mezi mnoha květinami i dekoracemi zažijete o víkendu 23. a 24. září 2023 v zahradnictví Flora v Úvalně na tradičních Dýňových slavnostech. Především si vyzkoušíte dlabání a vyřezávání dýní. Pokud si s tím nevíte rady, poradí vám profesionální řezbář dýní, který bude k dispozici po celý víkend. Obličej nebo i další motiv vyřezaný do tohoto druhu tykve vám pak zpříjemní nejeden podzimní den i večer, pokud svůj výtvor dozdobíte svíčkou. Ať už tradiční, na baterie či solární.
Přijďte si s dětmi užít také skákací hrad ze sena a slámy, keramickou dílničku, zvířecí koutek, tvarování balónků, malování na obličej a různé soutěže. Připraveno je rovněž tématické občerstvení, skvělá dýňová zmrzlina i ochutnávky různých dobrot. Bavit vás bude hudební doprovod a spousta dalších bláznivin. Navíc se zde určitě získáte inspiraci pro podzimní výzdobu zahrady i bytu. Akce po oba dny se koná od 8 do 18 hodin.

20.09.2023 | Letní aktivity
Osoblažská úzkokolejka oslaví 125 let

Osoblažská úzkokolejka oslaví 125 let

Úzkorozchodná železniční trať mezi Třemešnou a Osoblahou slouží už 125 let. Toto výročí s ní oslavíte o víkendu 16. a 17. září 2023. V Třemešné si od 9 hodin prohlédnete výstavu lokomotiv, připravena je ukázka manipulace s podvalníky. Do Osoblahy vyjede parní vlak podle jízdního řádu v 10.45 hodin.
11.09.2023 | Ostatní
Kdo se bojí, nesmí do Krnova

Kdo se bojí, nesmí do Krnova

Hrůzostrašné legendy ožívají v Krnově. Výstava o krvavé historii v městském muzeu ve Flemmichově vile představuje historické postavy toužící po lidské krvi a bolesti. Pro výstavu byly vytvořené speciální figury postav evropské historie, kterým nechybí věrohodné detaily – skleněné oči, ostré zuby, účesy a dobové šaty. Atraktivitu zvyšují neobyčejné multimediální pohyblivé či oživlé obrazy – přímo před očima návštěvníka se totiž proměňuje idylický portrét ve strach nahánějící bestii.
Střední Evropa byla na upírství dosti bohatá – už gotické kroniky zmiňují několik zásadních případů, se kterými se také seznámíte – kde jinde, než přímo na upírském hřbitově! Pozdější upírské šílenství v dobách baroka, během kterého se překopal kdejaký obecní hřbitov i lesní hřbitůvek, musela rázně zastavit až samotná císařovna Marie Terezie. K nejznámějším zřejmě patří upír hrabě Dracula. Jeho příběh byl několikrát zfilmován, ovšem málokdo tuší, že jako literární předloha mohla tvůrci Draculy – Bramu Stokerovi – posloužit českokrumlovská kněžna Eleonora Amálie ze Schwarzenbergu, jejíž tajemný osud vám výstava také představí. Připomeneme i pověst o zámeckém správci ze Žďáru – Aloisi Ulrichovi, který se lidem zjevoval i po své smrti a musel být znovu usmrcen.
05.09.2023 | Ostatní
Jízda veteránů Trofeo Niké se po roce vrací do Jeseníků

Jízda veteránů Trofeo Niké se po roce vrací do Jeseníků

V pořadí 23. podhorská jízda veteránů Trofeo Niké v Jeseníkách se uskuteční o víkendu 9. - 10. září 2023. V koloně letos pojedou asi čtyři desítky historických vozidel, které byly vyrobené v letech 1917 až 1975. Více než století veteráni, společně s ostatními o něco mladšími vozy, během dvou dní ujedou po vlastní ose téměř 200 kilometrů. Podle organizátorky Marcely Rotter je cílem Trofeo Niké propojit technickou krásu historických vozů s přírodními a architektonickými skvosty České republiky.
04.09.2023 | Letní aktivity
Zamiřte na Krnovské hudební slavnosti

Zamiřte na Krnovské hudební slavnosti

Dvaadvacátý ročník Krnovských hudebních slavností zahájí v neděli 3. září 2023 kytarový virtuos Lubomír Brabec v Koncertní síni sv. Ducha v Krnově. Zazní nejen nejžádanější skladby z umělcova repertoáru, ale také ty, které překvapí nejednoho posluchače. Spolu s Lubomírem Brabcem vystoupí sopranistka Karolína Cingrošová Žmolíková.
V pondělí 4. září v 17 hodin se u Bauerova památníku představí Colorful People a v úterý 5. září v 16 hodin v Zahradě smyslů vystoupí Krnovanka. Na oba koncerty je vstup zdarma. Ve středu 6. září v 19 hodin v Koncertní síni sv. Ducha zahraje hudební skupina KrisKros klasické i populární hity v aranžích doplněných o beatbox. Jednou ze členek je krnovská rodačka Lada Soukupová.
29.08.2023 | Letní aktivity
Spolek přátel Vrbenska slaví dvacetiny

Spolek přátel Vrbenska slaví dvacetiny

Spolek Přátelé Vrbenska pořádá v sobotu 2. září 2023 ve Vrbně pod Pradědem Výstavu na ulici, na níž si připomene dvě desítky let své různorodé bohaté činnosti.
Od 10 hodin můžete posedět na kolonádě v prostoru u pošty a turistického informačního centra, využít nabídky občerstvení, od 14 hodin zahraje cimbálovka Slanina z Kopřivnice. Druhou část expozice uvidíte v zahradě Parkhotelu Vrbno. V zadní části zahradního si prohlédnete obrazovou historickou expozici – Vrbno pod Pradědem 1611 – 1950. Od 10 hodin tak můžete využít bohaté nabídky Parkhotelu, odpočinout si v krásné zahradě hotelu, občerstvit se a pobavit se při poslechu živé hudební produkce Nikoly Hamplové z Ostravy.
22.08.2023 | Ostatní
Pobytové balíčky