Přijeďte k nám již tuto sezónu
Přijměte pozvání do Jeseníků, do půvabného kraje plného
přírodních krás, sportovního vyžití a kulturních památek.
Aktuálně
0%
Stodola fest rozezní Rychtu

Stodola fest rozezní Rychtu

Na folklórně historické odpoledne - STODOLA FEST zamiřte v sobotu 21. května 2022 do Úvalna. Na Rychtě od 16 hodin hraje cimbálová muzika Vedrovci, ve 20 hodin vystoupí historická kapela Bohemian Bards. Její členové hrají na unikátní nástroje, které mají historicky přesný vzhled. Uvidíte a uslyšíte loutnu, citolu, fiduli, šalmaj a další. Originalita je výsledkem dokonalého napodobení historických iluminací dobových nástrojů a navržených konstrukčních úprav, které jim dávají neopakovatelný zvuk. Čeká vás také dobré jídla a pití. Vstup je zdarma. Kromě toho si určitě užijete čas prohlídkou sklepení, zrcadlového labyrintu a galerie. Zde se koná výstava děl členů opavské Výtvarné skupiny X. Prohlédnout si můžete jejich obrazy i sochy.
19.05.2022 | Ostatní
Přeneste se do dob vlády králů

Přeneste se do dob vlády králů

Jesenicko je proslulé svými hrady. O dávné historii jedné mohutné středověké tvrze Kaltenštejnu se dozvíte na přednášce v neděli 22. května 2022 v Tančírně v Račím údolí. Zjistíte, že první záznamy o ní existují ve dvou listinách z let 1295 a 1296. Seznámíte se i s předběžnými výsledky několikaletého záchranného výzkumu. Přednášku doplňuje bohatý obrazový materiál. Do časů, kdy na území Čech a Moravy vládli králové a bezpečnost kraje zajišťovaly pevné hrady, se přenesete s archeologem Vlastivědného muzea Jesenicka Milanem Rychlým od 15 hodin. A pokud vás neláká historie, pak i samotný výlet do nejmalebnějšího místa Rychleb Račího údolí s návštěvou opravené secesní Tančírnu stojí určitě za to.

18.05.2022 | Ostatní
Nenechte si ujít výstavu o zemědělské krajině

Nenechte si ujít výstavu o zemědělské krajině

O vlivu člověka na zemědělskou krajinu se více dozvíte na výstavě Kraj!na, kterou uvidíte na zámku v Janovicích u Rýmařova. Její autoři se snaží najít odpověď na otázku, jak každý z nás může naší krajinu ovlivnit. Nepředkládají však všestranná řešení, spíše upozorňují na možnosti drobných změn k lepšímu, které mohou mít pozitivní dopad na okolí i náš život.
18.05.2022 | Ostatní
Řemeslný jarmark na hradě Sovinec

Řemeslný jarmark na hradě Sovinec

Přijměte tímto pozvání na Řemeslný jarmark na hradě Sovinec, kde budete moci poodhalit tajemství tradičních středověkých řemesel. Akce se uskuteční již tuto sobotu 21. a v neděli 22. května 2022. K vidění bude například proces zpracování vlny od vyčištění až po hotový výrobek. Budete si moct prohlédnout, jak se ve středověku vyráběly jehly a v katovně se dozvíte zajímavosti z práva útrpného. Připraven je i bohatý doprovodný program na pátém nádvoří. V sobotu pak proběhnou i netradiční večerní prohlídky hradu. Těšíme se na Vaši účast!

16.05.2022 | Letní aktivity
Za vachtou na Vidnavské loučky

Za vachtou na Vidnavské loučky

Zajímají vás rašelinové louky a mokřady i svět rostlin, pro které je toto prostředí domovem? Pak se určitě v sobotu 14. května 2022 zúčastněte výpravy s názvem Kde je vachta, tam to čvachtá. Na Vidnavských mokřinách to čvachtá opravdu pěkně a vachta trojlistá tu také roste.
11.05.2022 | Letní aktivity
Pocta veteránům

Pocta veteránům

Již tuto sobotu 14. května a v neděli 15. května 2022 se na hradě Sovinci uskuteční akce věnovaná všem veteránům napříč staletími - Pocta veteránům. Hold jejich odvaze a statečnosti vzdají během svých ukázek kluby vojenské historie a mušketýrská jednotka.
11.05.2022 | Letní aktivity
Pobytové balíčky