Přijeďte k nám již tuto sezónu
Přijměte pozvání do Jeseníků, do půvabného kraje plného
přírodních krás, sportovního vyžití a kulturních památek.
Aktuálně
0%
Oslavte 150 let krnovské železnice

Oslavte 150 let krnovské železnice

Jízdy historických vlaků, slavnostní odhalení opravené historické lokomotivy, výstava o historii železnice, přehlídka historických vagonů, koncerty, ukázky záchranné a vyprošťovací techniky, atrakce pro děti. To vás čeká v sobotu 1. října 2022 od 10 do 16 hodin v prostorách nákladového nádraží na oslavách 150 let železnice v Krnově.
27.09.2022 | Ostatní
Milovníky jídla čeká Sovinecké hodování

Milovníky jídla čeká Sovinecké hodování

Hrad Sovinec je spojen nejen se šermíři, divadly a tanečnicemi, ale i s výborným jídlem. Během víkendové akce Sovinecké hodování, která se koná 24. a 25. září 2022, si užijete bohatý kulturní program spojený s ochutnávkami různých specialit.
Třeba si dáte bramboračku s lesními hřiby nebo smetanovou cibulačku, pikantní dršťkovou či Sovineckého flamendra, grilovanou krkovici a kuřecí maso na houbách, telecí řízek, kuřecí po havířsku, domácí švestkové knedlíky, sýrové variace s brusinkový dipem, grilovaná žebra, koleno na pivu. Hradní kuchyně toho nabídne mnohem více...
20.09.2022 | Ostatní
Setkání na téma zdraví z kraje Vincenze Priesnitze

Setkání na téma zdraví z kraje Vincenze Priesnitze

Dvaadvacátý ročník svatováclavského setkání Zdraví z kraje Vincenze Priessitze se koná ve dnech 28. a 29. září 2022 v Jeseníku. Vzhledem k 200. výročí založení prvního vodoléčebného ústavu na světě je letošním tématem sympózia Zdraví – životní hodnota, jejíž nenahraditelnost si v posledních letech uvědomujeme velmi intenzivně. Akce začne 28. září v kostele v Bílé Vodě mší k uctění památky řádových sester. Odpoledne se od 17 hodin koná v Rytířském sále Vodní tvrze slavnostní koncert ke Dni české státnosti vítěze hudební soutěže X-Factor Jiřího Zonygy.
20.09.2022 | Ostatní
Krnovskem pěšky i na kole

Krnovskem pěšky i na kole

Pohyb na čerstvém vzduchu si užijete v sobotu 17. září 2022 pěšky i na kole na Krnovsku. S Klubem českých turistů se vydáte na náročný výstup na Javorový vrch, přičemž odjezd je v 7.05 hodin z hlavního vlakového nádraží v Krnově. Pro cyklisty je připravena společná podzimní vyjížďka, kdy se ve 14 hodin odjíždí od krnovské radnice k Rychtě v Úvalně. Účastníci získají drobné odměny.
13.09.2022 | Cykloturistika
Zámecká noc na zámku Bruntál

Zámecká noc na zámku Bruntál

Zámeckou noc na zámku Bruntál, proběhne v pátek 16. září od 17 hodin. Program bude zahájen slavnostní vernisáží výstavy "Dáma prostovlasá nevychází", která představí pokrývky hlavy převážně z 19. a 20. století. Dále pak je připraven bohatý doprovodný program na sala terreně. Vystoupí zde například velmi oceňovaná Taneční škola Stonožka Bruntál, Dambra Bruntál, flétnistka E. Blažková. Těšit se můžete i na módní přehlídku sukní z dílny Střední školy průmyslové Krnov a na místě bude i několik workshopů zaměřených na výrobu paruk a pokrývek hlavy. Večer bude zakončen unikátní ohňovou show.

Během Zámecké noci se budete moci zúčastnit i neobvyklých prohlídek zámku s překvapením, na které je nutné si vytvořit rezervaci. O občerstvení se postará Pivovar Hasič, výborné koláčky si připraví Pekárna Hanákovi ze Zlatých Hor. Na místě budou i holandské sýry a míchané nápoje od Caffe Sala Terrena.

07.09.2022 | Letní aktivity
Pobytové balíčky