Přijeďte k nám již tuto sezónu
Přijměte pozvání do Jeseníků, do půvabného kraje plného
přírodních krás, sportovního vyžití a kulturních památek.
Aktuálně
0%
Výstavu betlémů, zámecké jarmarky, koncerty i lyžovačku zažijete v Jeseníkách

Výstavu betlémů, zámecké jarmarky, koncerty i lyžovačku zažijete v Jeseníkách

Po dva adventní víkendy, 9. a 10. a 16. a 17. prosince 2023, na vánočně vyzdobeném zámku v Janovicích u Rýmařova uvidíte výstavu českých betlémů. A to každou půl hodinu mezi 10 a 15 hodinou. Připravený je doprovodný program se stylovým občerstvením, prodejem adventních věnců, vánočních svícnů a drobných dárků. V sobotu 9. prosince 2023 obohatí program žesťové kvarteto Historic Quartet, děti v sobotu a neděli
potěší loutkové Pohádky od Lenky, které budou v oba dny začínat vždy v 11 a 13 hodin. V sobotu 16. prosince od 14 hodin zazpívá pěvecký sbor VOX MONTANA, v neděli pak zahraje soubor Variace.
05.12.2023 | Ostatní
Nenechte si ujít dobu předvánoční

Nenechte si ujít dobu předvánoční

Města i obce v Jeseníkách připravily na prosinec nejrůznější akce, při nichž si můžete zkrátit čas čekání na vánoční svátky. Slavnostní rozsvícení symbolu Vánoc v Bruntále se koná už v pátek 1. prosince 2023 v 17 hodin. Od 16 hodin začne bohatý program, hrát bude Městský dechový orchestr, nebude chybět prodejní jarmark, betlém ani zvonička. Novinkou bude anděl a světelná brána. Vánoční program oživí náměstí Míru během celého adventu. V plánu jsou koncerty a další vystoupení. V pátek 15. prosince v 16.30 odstartuje provoz veřejné kluziště.
30.11.2023 | Zimní aktivity
Vytvořte si adventní věnec a zazpívejte na schodech

Vytvořte si adventní věnec a zazpívejte na schodech

Vytvořit adventní věnec nebo jinou vánoční dekoraci podle svých představ můžete na adventních dílnách o víkendu 25. a 26. listopadu 2023 v Zahradě Flora v Úvalně. Ochotně vám při tom poradí i pomohou zdejší aranžérky. Odnesete si věnce, svícny a další vánoční doplňky, které budou ladit s vaší zahradou či domovem. To vše v příjemné atmosféře zahradnictví. Navíc v teple a pod střechou, proto se akce se koná od 8 do 18 hodin za každého počasí. Kromě toho tu na vás čeká rozmanitá nabídka vánočních květin, aranžmá, ozdob, betlémů, světelných řetězů, stromečků, dárků i krásných nezbytností pro radost.
Unikátní kulturní zážitek si v sobotu 25. listopadu 2023 můžete dopřát v krásném zámeckém prostředí v Bruntále. Zpívání na schodech si užijete od 16 hodin s pěveckým sborem Bernardini z Břidličné. Sbor má ve svém repertoáru nejen duchovní skladby starých a současných mistrů, ale i písně lidové, populární a spirituály.
24.11.2023 | Zimní aktivity
Užijte si předvánoční čas ve Vrbně pod Pradědem

Užijte si předvánoční čas ve Vrbně pod Pradědem

Zkraťte si čekání na Vánoce adventními procházkami vyzdobenými ulicemi ve Vrbně pod Pradědem. Začít můžete v pátek 24. listopadu 2023 v 17.15 hodin ve Střelniční ulici, kde se rozsvítí vánočně nazdobený domek. K tomu zahraje skupina No Ordinary, dáte si punč, svařené víno, čaj či jiné občerstvení. Vánoční dům bude svítit vždy od pondělí do čtvrtka od 16.30 do 21.30 hodin a od pátku do neděle od 16 do 22 hodin, a to až do 8. ledna 2024.
Spolek Přátelé Vrbenska s vrbenskými městskými organizacemi a dalšími partnery pro zpestření předvánočních dnů připravil razítkovací hru. Zve na putování vánočním časem za Vrbenskými tradicemi. Stezka první adventní neděle 3. prosince vás zavede na rozsvícení vánočního stromu. Bronzovou neděli 10. prosince strávíte ve Vánočním království s bohatým programem na gymnáziu, stříbrnou 17. prosince ve středisku Střecha a zlatou v neděli 24. prosince doma se svými nejbližšími
Všechny cíle Vánočních stezek mají pestrý program a Anděl Vánočního království vám na nich označí putovní kartičku adventním razítkem. Razítko je podmínkou pro zařazení číslovaného ústřižku kartičky do vánočního losování o ceny. To se uskuteční v neděli 17. prosince ve Střeše. Putovní kartičku a kalendář Vánočního království koupíte v informačním centru u pošty.
22.11.2023 | Zimní aktivity
ZPÍVÁNÍ NA SCHODECH, TO JE MIMOŘÁDNÝ KULTURNÍ ZÁŽITEK NA ZÁMKU BRUNTÁL

ZPÍVÁNÍ NA SCHODECH, TO JE MIMOŘÁDNÝ KULTURNÍ ZÁŽITEK NA ZÁMKU BRUNTÁL

V sobotu 25. listopadu se návštěvníci zámku Bruntál mohou těšit na mimořádný kulturní zážitek v podobě akce Zpívání na schodech. Tento rok zde vystoupí pěvecký sbor Bernardini z Břidličné.
„Již tradičně připravujeme na konci listopadu v krásných prostorách zámku Bruntál Zpívání na schodech,“ sdělila hlavní organizátorka Jana Lesáková. Jelikož se jedná o neobvyklé místo pro vystoupení, které není veřejnosti běžně přístupné, událost se každoročně těší velké oblibě u široké veřejnosti. Pozvání na vystoupení přijal tento rok pěvecký sbor Bernardini z Břidličné. „Můžete se těšit nejen na duchovní skladby, ale i na písně lidové a populární, a to vše pod vedením sbormistryně Bernardini Mereďové,“ přiblížila Jana Lesáková.
Smíšený chrámový sbor Bernardini rozezní krásné prostory zámku Bruntál v sobotu 25. listopadu od 16 hodin a vstupenky je možné si zakoupit na pokladně zámku za 80 Kč. Zájemci si mohou místo rezervovat telefonicky na čísle 554 717 947 nebo prostřednictvím e-mailu info@mubr.cz.
15.11.2023 | Ostatní
Za pamětí hřbitovů i uměním sklářů do Vodní tvrzi

Za pamětí hřbitovů i uměním sklářů do Vodní tvrzi

Většina z nás se ráda toulá po starých hřbitovech a obdivuje preciznost kamenné výzdoby, sochařskou krásu či moudré epitafy na jednotlivých hrobech. Pojďme se tedy projít výstavou Paměť hřbitovů: Sepulkrální památky někdejších Sudet, která se koná ve Vodní tvrzi v Jeseníku, a obdivovat um našich předků, mistrů kamenického řemesla. Součástí jsou i trojrozměrné předměty vztahující se k tématu pohřbívání ze sbírek Vlastivědného muzea Jesenicka, které výstavu připravilo spolu s Fakultou restaurování Univerzity Pardubice. Času moc nezbývá, výstava se koná jen do 12. listopadu 2023.
Naopak za mistry cechu sklářského, kteří naše země proslavili napříč planetou, se budete moci vypravit až do 2. února 2024! Na výstavě Historie a současnost sklářství v Jeseníkách nechybí pohled do dějin tohoto řemesla obecně a množství ukázek šikovnosti starých i současných sklářských mistrů. Více se můžete dozvědět na komentované prohlídce 23. listopadu 2023 od 15 hodin.
07.11.2023 | Ostatní
Pobytové balíčky