Přijeďte k nám již tuto sezónu
Přijměte pozvání do Jeseníků, do půvabného kraje plného
přírodních krás, sportovního vyžití a kulturních památek.
Aktuálně
0%
Pestrá nabídka výstav v muzeích a galeriích

Pestrá nabídka výstav v muzeích a galeriích

Přijďte se seznámit s tvorbou a druhy knižních vazeb na výtvarnou dílnu Knižní vazba v sobotu 11. února 2023 do Vlastivědného muzea Jesenicka v Jeseníku. Výtvarná dílna, která začíná v 10 hodin, je vhodná pro děti a mládež od 12 do 17 let, odpoledne je od 14 hodin určena pro dospělé. Rezervace nutná předem na telefonním čísle 725 073 539. Součástí akce je volná prohlídka výstavy Příběh knih a knihoven na Jesenicku, která představuje historii knihovnictví a nejvýznamnější literární díla vzniklá na Jesenicku. Uvidíte zde práce s digitalizovanými texty od přípravy až po samotný výstup zpřístupněný prostřednictvím webového rozhraní. Práci s digitalizovanými tisky včetně vstupů do dalších databází si budete moci vyzkoušet až do 16. dubna 2023.
07.02.2023 | Ostatní
PROSBA

PROSBA

Muzeum v Bruntále ve spolupráci s Klubem za starý Bruntál připravuje výstavu k nedožitému 90. výročí narození Karla Adámka. Tento malíř, pocházející z malé obce Pržno v blízkosti Vsetína, přišel poprvé
do Bruntálu se svou rodinou v roce 1967. S krátkou přestávkou zde pracoval a tvořil až do konce svého života v roce 1996. Jeho tvorba se soustředila především na krajiny a zátiší, ale i portréty. Karel Adámek byl autorem velice svébytným a plodným. Množství domácností na Bruntálsku dodnes zdobí jeho plátna.
Klub za starý Bruntál již v minulosti provedl rozsáhlý výzkum ohledně autorových prací v soukromých rukách a povedlo se mu nashromáždit údaje a fotografie více než 150 Adámkových děl.
Dnes by se Klub za starý Bruntál společně s Muzeem v Bruntále chtěli obrátit na širokou veřejnost
a požádat majitele malířových prací, aby je zapůjčili na plánovanou výstavu, jejíž vernisáž se uskuteční 19. 5. 2023 ve velké výstavní síni zámku Bruntál. Muzeum v Bruntále zajistí řádné nakládání se zapůjčenými díly i jejich pojištění. Zároveň může pomoci při převozu děl na zámek. V případě zájmu prosím kontaktujte Mgr. Květoslavu Málkovou, Ph.D. kurátorku výstavy na tel. 732 663 559. S každým, kdo bude ochoten zapůjčit svůj obraz na výstavu bude sepsána řádná smlouva o výpůjčce.
Muzeum v Bruntále a Klub za starý Bruntál předem děkují všem ochotným majitelům děl Karla Adámka.


06.02.2023 | Ostatní
Seznamte se s Vévodkyní nebo Hadí královnou

Seznamte se s Vévodkyní nebo Hadí královnou

Cíle výletů na běžkách či pěšky mohou být rozmanité. Obdivovat při nich můžete třeba památné stromy. V Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Jeseníky roste 75 samostatných krasavců, například javory, jasany ztepilé, lípy srdčité, ale také jírovec maďal či trnovník akát. Za památné je vyhlášeno také devět skupin stromů a dvě stromořadí.
01.02.2023 | Ostatní
ZÁHADY HLAVOLAMŮ

ZÁHADY HLAVOLAMŮ

Od 9. února 2023 od 16 hod. se v malé výstavní síni bruntálského zámku otevře nová výstava - ZÁHADY HLAVOLAMŮ. Určená je pro všechny bez rozdílů věku, kteří rádi potrápí své mozkové závity při řešení hlavolamů, hádanek či rébusů. Najdete zde přes 500 hlavolamů ze soukromé sbírky pana Miroslava Kučery, z nichž některé si budou moci návštěvníci sami složit. Jsou připraveny i hádanky a rébusy s tématikou Bruntálu a jeho okolí. V zámecké prodejně si pak budete moci hlavolamy zakoupit a zpříjemnit si tak dlouhé zimní večerní při jejich skládání.
31.01.2023 | Ostatní
Navštivte ledovou zoo na Kopřivné

Navštivte ledovou zoo na Kopřivné

Ledová zoo se otevře od pátku 27. ledna 2023 ve skiareálu v Malé Morávce – Kopřivné. Sochy najdete různě rozmístěné v celém areálu a ke zhlédnutí budou tak dlouho, jak počasí dovolí. Autory ledové a sněhové nádhery jsou zkušení řezbáři a sochaři Marián Maršálek, Filip Lyska, Igor Kučera, Václav Lemon, Albert Šimrák a Roman Mikuš. Své umění předvedli třeba na Ice Master na Hrebienku nebo na Ledových Pustevnách.
25.01.2023 | Zimní aktivity
Do kostelů můžete nahlédnout i mimo sezonu

Do kostelů můžete nahlédnout i mimo sezonu

Kdo rád putuje po církevních památkách i mimo turistickou sezonu, může navštívit kostel Neposkvrněného Početí Panny Marie ve Starém Městě u Bruntálu a poutní kostel na Cvilíně. Oba jsou otevřeny veřejnosti celoročně.
25.01.2023 | Ostatní
Pobytové balíčky