Přijeďte k nám již tuto sezónu
Přijměte pozvání do Jeseníků, do půvabného kraje plného
přírodních krás, sportovního vyžití a kulturních památek.
Aktuálně
0%
Krnovská synagoga se zbarví do červena

Krnovská synagoga se zbarví do červena

U příležitosti Červené středy 23. listopadu 2022, dne připomínky obětí všech, kdo jsou nebo byli pronásledováni pro své vyznání, se v Krnovské synagoze uskuteční vernisáž výstavy Neviditelné synagogy. Umělecké fotografie Štěpána Bartoše jsou doplněny o kontury zaniklých synagog Moravskoslezského kraje. Vernisáž začne v 17 hodin, v 18 hodin se synagoga zbarví do červena.
Synagogy byly od středověku místem náboženského, vzdělávacího i společenského života židovských komunit. Zejména XIX. Století přineslo pozoruhodné architektonické počiny, často inspirované rozmanitými stavebními slohy minulosti. Synagoga se stávala nepřehlédnutelnou součástí urbanismu řady českých měst i vesnic.
23.11.2022 | Ostatní
Na výlet se vydejte na hrad, do galerie nebo jen tak do hor

Na výlet se vydejte na hrad, do galerie nebo jen tak do hor

V době státního svátku si v Jeseníkách užijete krásnou podzimní atmosféru. Mimořádné prohlídky hradu Sovinec jsou připraveny ve dnech 17. až 20. listopadu 2022. Otevřeno bude od 9 do 16 hodin a po hradu s průvodcem se můžete vydat vždy v celou hodinu. Ve 13 hodin začne speciální prohlídka Pro práčata, která je určena dětem. Po ukončení prohlídky máte volný vstup na věž s překrásnou vyhlídkou na okolí a na všechny nádvoří a exteriéry hradu. Hrad si můžete projít také sami bez průvodce.
15.11.2022 | Ostatní
Svatý Martin i tradiční husí hody jsou zde

Svatý Martin i tradiční husí hody jsou zde

Svatý Martina přijede na koni do Krnova v neděli 13. listopadu 2022. Potkat do můžete po 11 hodině u farního kostela, zasvěceného tomuto vojáku z římské provincie Pannonie - dnešního Maďarska. Na poutní mši, která bude jeho příjezdu předcházet, zazní Missa Brevis od současného nizozemského skladatele Jacoba de Haana. Nastudoval ji chrámový sbor pod vedením Václava Mičky. Chybět nebudou ochutnávky svatomartinského vína a tradičních perníčků.
08.11.2022 | Ostatní
Vernisáž výstavy

Vernisáž výstavy "Nevidět neznamená nevnímat"

Muzeum v Bruntále a SONS ČR Vás zvou na výstavu fotografií prakticky nevidomého fotografa Lubomíra Pavelčáka, který si s humorem přezdívá "Lichoočko". Na slavnostní vernisáž se samotným autorem se můžete těšit v pondělí 7. listopadu v 15 hodin v kapli zámku Bruntál. Výstavu si budete moci prohlédnout od 7. listopadu 2022 do 26. března 2023.
04.11.2022 | Ostatní
Strašidla na zámku i možná i v bazénu

Strašidla na zámku i možná i v bazénu

Zajímá vás, jak to vypadá, když má Addamsnova rodina hostinu? Tak zajděte v sobotu 5. listopadu 2022 od 17.30 na zámek v Jindřichově u Krnova. Připraveno bude příjemné posezení, občerstvení a kdo vydrží, tak i překvapení. Dorazí i strašidla. Pro děti je připraven pestrý program. Projdou si strašidelnou stezkou zámkem, čeká je tvořivá dílnička, diskotéka a plno her.
Hallowenské hrátky si užijete v neděli 6. listopadu ve Wellness centru v Bruntále. Zábavné odpoledne začne v 15 hodin. Vyřádíte se na vodních atrakcích, třeba chobotnici, vodním válci či lodičkách. A také si vyzkoušíte potápění s profesionály. Nebudou chybět ani soutěže pro děti o drobné odměny a také taneční představení.

01.11.2022 | Ostatní
Užijte si den na kolech s Moravskoslezským krajem

Užijte si den na kolech s Moravskoslezským krajem

Letošní bikovou sezonu ukončete v sobotu 29. října 2022 v Bikeparku Kopřivná v Malé Morávce. Ať už jsi malý nebo velký, začátečník nebo profík, přijeď si sem užít Den na kolech s Moravskoslezským krajem. Na akci Season closing 2022 se uskuteční hlavní závod ve sjezdu pro bikery všech věkových kategorií na zábavném Funtrailu. Závodit se bude i na trailech a nejmenší se utkají na odrážedlech.
V nejrůznějších soutěžích bude možné vyhrát super ceny. Pro děti je připraven skákací hrad, laser show nebo malování na obličej. Bezpečnost silničního provozu si připomenete s BESIPem, také členové Horské služby předvedou ukázku své práce. V podvečer se můžete těšit na posezení a písničky s Miraiem Navrátilem.
25.10.2022 | Cykloturistika
Pobytové balíčky