Přijeďte k nám již tuto sezónu
Přijměte pozvání do Jeseníků, do půvabného kraje plného
přírodních krás, sportovního vyžití a kulturních památek.
Aktuálně
0%
Prohlédněte si kostely v noci

Prohlédněte si kostely v noci

Využijte možnosti a navštivte církevní památky v rámci akce Noc kostelů v pátek 2. června 2023. V Krnově bude už od 17 hodin bude otevřen kostel sv. Martina, kde je připraven koncert Chrámového sboru, který začne ve 20 hodin. Vystoupat lze i na věž kostela. V Evangelickém kostel na Husově náměstí máte možnost vyjít do věže a čeká vás rovněž hudební program například s dětskými sbory Janáčkovo Brumendo a Voices. Navštívit můžete kostel sv. Benedikta v Krnově Kostelci. V sakristii se nachází soubor nástěnných maleb, který nemá v českém Slezsku obdoby.
29.05.2023 | Letní aktivity
Poznejte Slezskou Hartu z její hladiny

Poznejte Slezskou Hartu z její hladiny

Pokud zamíříte o víkendu na Slezskou Hartu, pak se můžete stavit v půjčovně lodí a šlapadel a strávit čas na vodě. V Leskovci nad Moravicí vám půjčí kajutové lodě, šlapadla i s klouzačkou a také elektrolodě.
Od května 2023 jsou denně v provozu rovněž vyhlídkové lodě Santa Maria a elektroloď Harta. Santa Maria je určena pro deset osob. Nabízí oblíbenou hodinovou plavbu po celé přehradě se zajímavým výkladem o zajímavostech a také osudech zatopených obcí. Harta uveze 45 cestujících. Spodní paluba je bezbariérová, horní pak vyhlídková. Je zde ponechán prostor i pro jízdní kola a kočárky. Unikátnost této lodi je zejména v jejím pohonu, který tvoří lithiové baterie. Doplňkově je vybavena solárními panely, umístěnými na střeše i po bocích. Lodě jsou stále v provozu. Na objednání vyhlídkových plaveb volejte Infocentrum Slezská Harta. Obě lodě vyplouvají z Leskovce nad Moravicí.

24.05.2023 | Letní aktivity
Prožijte noc s rýmařovským muzeem

Prožijte noc s rýmařovským muzeem

Oslavte v pátek 19. května 2023 s Městským muzeem v Rýmařově Muzejní noc 2023. Začne v 17 hodin před budovou muzea interaktivní klaunskou show, s písničkami a prvky trapnomagie pro děti od 3–99 let, Trampoty klauna Nešiky.
V 19 hodin odstartuje Procházka s Vincenzem Brixelem skutečně neskutečnou historií města Rýmařova, při níž legendy a pověsti ožijí společně s historickými postavami, které se pro tuto jedinečnou příležitost ujímají role průvodců. Prožijete znovu dávné události tak, jak je viděl, prožil a popsal občan města a rodák Vincenz Brixel. V případě deště se akce nekoná.
16.05.2023 | Ostatní
Tradiční Muzejní noc

Tradiční Muzejní noc

již tento pátek 19. května proběhne na zámku Bruntál tradiční Muzejní noc pořádaná pod záštitou Asociace muzeí a galerií České republiky. V rámci ní se můžete těšit na vernisáž výstavy „Karel Adámek“ a na bubenickou show souboru Jumping Drums.

V 17 hodin slavnostně zahájí akci vernisáž výstavy "Karel Adámek", kterou pořádá Muzeum v Bruntále společně s Klubem za starý Bruntál. Dále jsou připraveny mimořádné prohlídky nádvoří, bubenické workshopy, přednášky a tvořivé dílničky.

15.05.2023 | Ostatní
Mláďata přivítejte u Křenkových

Mláďata přivítejte u Křenkových


Pomoci při vyhánění oveček na první pastvu můžete v neděli 14. května 2023 v Nedělní škole řemesel ve Stránském. Od 10 hodin se zde koná tradiční akce Vítání mláďat. Přivítáte tak na svět právě narozená jehňátka a zúčastníte se jejich pojmenování.
Zároveň si užijete den na farmě manželů Křenkových. Určitě se s nimi projdete po farmě, dozvíte se nejednu zajímavost o ovcích Valaškách i jejich chovu. Zjistíte například, proč má Valaška dlouhý ocas, co nejraději konzumuje a že starší ovce pomáhají mladším při porodech… Prostě spoustu zajímavého. Uvidíte rovněž ukázku práce ovčáckého psa a třeba si vyzkoušíte i něco z ovčí vlny vyrobit.. Navíc vás čekají farmářské hry a hrátky, táborák s opékáním a další zábava.
10.05.2023 | Letní aktivity
Pobytové balíčky