Přijeďte k nám již tuto sezónu
Přijměte pozvání do Jeseníků, do půvabného kraje plného
přírodních krás, sportovního vyžití a kulturních památek.
Aktuálně
0%
Nový cyklobus propojí celé Jeseníky

Nový cyklobus propojí celé Jeseníky

Olomouckou a moravskoslezskou část Jeseníků propojí letos poprvé přímé spojení. Lidé se tak pohodlně a bez přestupu dostanou na Červenohorské sedlo z Ostravy, Opavy nebo Krnova. Zároveň budou moci nechat auto na odstavném parkovišti, prochodit hory a autobusem se dostat zpět.
30.06.2022 | Letní aktivity
Svatojánská noc po kaštanem

Svatojánská noc po kaštanem

Pokud nenajdete poklad během svatojánské noci 24. června, pak si přijďte užít noc v sobotu 25. června 2022 Pod kaštan do areálu Rákosí ve Vrbně pod Pradědem. Program pro nezletilé začíná v 16 hodin. Zapojí se do hledání svatojánského ohně, dobývání hradu Rákosí, užijí si virtuální realitu. A nezapomeňte vystrojit děti do kostýmů a masek bludiček, kosmonautů i jiných bytostí. Pro zletilé začíná program s hrami i soutěžemi od 18 hodin. Nebude chybět varta s opékáním z domova přinesených špekáčků. Ten kdo přijde ve vtipném kostýmu, bude odměněn. Elixíry mládí, lásky i živou vodu nabídne koktejlový bar u Ducha.
23.06.2022 | Letní aktivity
Blacksphere festival v Račím údolí

Blacksphere festival v Račím údolí

Multimediální festival Blacksphere 2022 spojí všechny formy kultury v Tančírně v Račím údolí na Javornicku. Od pátku 24. do neděle 26. června 2022 vás čekají vizuální a obsahové jednohubky z oblasti filmu, divadla, hudby, umění a literatury, doprovázené hosty .
23.06.2022 | Ostatní
Za zvířátky se vydejte lanovkou

Za zvířátky se vydejte lanovkou

Vyjet horskou lanovkou na vrchol kopce, a pak se pomazlit se živými zvířátky z farmy z Dívčího Hradu, můžete v sobotu 18. června 2022 v Malé Morávce - Kopřivné. Navíc tu od 9 hodin uvidíte pohádkové tvory ze dřeva a písku. Připraveny jsou také soutěže pro děti. Třeba v poznávání z jakých pohádek zvířátka ze dřeva a písku znají . Vyhrát může každý. V rámci zahájení expozice pískových a vyřezávaných soch můžete od 13 hodin obdivovat řezbářské mistry v divácky atraktivní disciplíně speed carving nebo-li vyřezávání dřevěných soch v krátkém čase.
Přispět můžete i na záchranu ohrožených zvířat. Ve spolupráci se Zoo Ostrava pokračuje resort Kopřivná v podpoře mezinárodních záchranných projektů.
14.06.2022 | Letní aktivity
Letní koupaliště zahajují sezonu

Letní koupaliště zahajují sezonu

Milovníci venkovního koupání se můžou radovat. S blížícím se létem startují letošní letní sezonu koupaliště v Jeseníkách.
Ve středu 15. června 2022 se otevírá letní koupaliště v Bruntále. Součástí služeb v areálu je hřiště na plážový volejbal a míčové hry. Děti mají k dispozici pískoviště, skluzavky, průlezky a vodní skluzavky. Areál je přístupný podle počasí denně od 10 do 19 hodin.
V Plovárně Na výsluní v Úvalně je bazén rozdělen na plaveckou a neplaveckou část a brouzdaliště. Jeho součástí je tobogán. Koupaliště je v provozu od června do září od 9 do 19 hodin. V hlavní budově je k dispozici hygienické zázemí, v areálu jsou umístěny venkovní sprchy, převlékárny a je zde možnost stravování a občerstvení.
Také koupaliště v Osoblaze je už otevřené. Najdete ho v centru parku, jehož součástí je in-line dráha, antukové kurty pro tenis, volejbal, nohejbal, fotbalový areál, kemp, rybník pro sportovní rybolov a další. Nedílnou součástí je přilehlý bufet s občerstvením.
V Krnově se od soboty 18. června 2022 návštěvníci koupaliště mohou těšit na nafukovací vodní atrakce, dětem jsou určeny trampolíny nebo fotbalové branky, ale také skákací hrad. Vzhledem k rostoucím cenám energií a dalším nákladům bude letos zvýšené vstupné.
14.06.2022 | Koupání
Pobytové balíčky