Aktuality Jeseníky

Předchozí | Dalšístrana / 126 0-12 z 1507 článků
Dýni si vydlabejte v Úvalně

Dýni si vydlabejte v Úvalně

20.09.2023 | Letní aktivity
Pohodový rodinný víkend mezi mnoha květinami i dekoracemi zažijete o víkendu 23. a 24. září 2023 v zahradnictví Flora v Úvalně na tradičních Dýňových slavnostech. Především si vyzkoušíte dlabání a vyřezávání dýní. Pokud si s tím nevíte rady, poradí vám profesionální řezbář dýní, který bude k dispozici po celý víkend. Obličej nebo i další motiv vyřezaný do tohoto druhu tykve vám pak zpříjemní nejeden podzimní den i večer, pokud svůj výtvor dozdobíte svíčkou. Ať už tradiční, na baterie či solární.
Přijďte si s dětmi užít také skákací hrad ze sena a slámy, keramickou dílničku, zvíř
Osoblažská úzkokolejka oslaví 125 let

Osoblažská úzkokolejka oslaví 125 let

11.09.2023 | Ostatní
Úzkorozchodná železniční trať mezi Třemešnou a Osoblahou slouží už 125 let. Toto výročí s ní oslavíte o víkendu 16. a 17. září 2023. V Třemešné si od 9 hodin prohlédnete výstavu lokomotiv, připravena je ukázka manipulace s podvalníky. Do Osoblahy vyjede parní vlak podle jízdního řádu v 10.45 hodin.
Kdo se bojí, nesmí do Krnova

Kdo se bojí, nesmí do Krnova

05.09.2023 | Ostatní
Hrůzostrašné legendy ožívají v Krnově. Výstava o krvavé historii v městském muzeu ve Flemmichově vile představuje historické postavy toužící po lidské krvi a bolesti. Pro výstavu byly vytvořené speciální figury postav evropské historie, kterým nechybí věrohodné detaily – skleněné oči, ostré zuby, účesy a dobové šaty. Atraktivitu zvyšují neobyčejné multimediální pohyblivé či oživlé obrazy – přímo před očima návštěvníka se totiž proměňuje idylický portrét ve strach nahánějící bestii.
Střední Evropa byla na upírství dosti bohatá – už gotické kroniky zmiňují několik zásadních přípa
Jízda veteránů Trofeo Niké se po roce vrací do Jeseníků

Jízda veteránů Trofeo Niké se po roce vrací do Jeseníků

04.09.2023 | Letní aktivity
V pořadí 23. podhorská jízda veteránů Trofeo Niké v Jeseníkách se uskuteční o víkendu 9. - 10. září 2023. V koloně letos pojedou asi čtyři desítky historických vozidel, které byly vyrobené v letech 1917 až 1975. Více než století veteráni, společně s ostatními o něco mladšími vozy, během dvou dní ujedou po vlastní ose téměř 200 kilometrů. Podle organizátorky Marcely Rotter je cílem Trofeo Niké propojit technickou krásu historických vozů s přírodními a architektonickými skvosty České republiky.
Zamiřte na Krnovské hudební slavnosti

Zamiřte na Krnovské hudební slavnosti

29.08.2023 | Letní aktivity
Dvaadvacátý ročník Krnovských hudebních slavností zahájí v neděli 3. září 2023 kytarový virtuos Lubomír Brabec v Koncertní síni sv. Ducha v Krnově. Zazní nejen nejžádanější skladby z umělcova repertoáru, ale také ty, které překvapí nejednoho posluchače. Spolu s Lubomírem Brabcem vystoupí sopranistka Karolína Cingrošová Žmolíková.
V pondělí 4. září v 17 hodin se u Bauerova památníku představí Colorful People a v úterý 5. září v 16 hodin v Zahradě smyslů vystoupí Krnovanka. Na oba koncerty je vstup zdarma. Ve středu 6. září v 19 hodin v Koncertní síni sv. Ducha zahraje h
Spolek přátel Vrbenska slaví dvacetiny

Spolek přátel Vrbenska slaví dvacetiny

22.08.2023 | Ostatní
Spolek Přátelé Vrbenska pořádá v sobotu 2. září 2023 ve Vrbně pod Pradědem Výstavu na ulici, na níž si připomene dvě desítky let své různorodé bohaté činnosti.
Od 10 hodin můžete posedět na kolonádě v prostoru u pošty a turistického informačního centra, využít nabídky občerstvení, od 14 hodin zahraje cimbálovka Slanina z Kopřivnice. Druhou část expozice uvidíte v zahradě Parkhotelu Vrbno. V zadní části zahradního si prohlédnete obrazovou historickou expozici – Vrbno pod Pradědem 1611 – 1950. Od 10 hodin tak můžete využít bohaté nabídky Parkhotelu, odpoči
Slezská Harta ožije festivalem dračích lodí

Slezská Harta ožije festivalem dračích lodí

15.08.2023 | Letní aktivity

Devátý ročník festivalu dračích lodí se koná 18. až 20. srpna 2023 v Leskovci nad Moravicí na Slezské Hartě. Užijete si dny plné soutěží, adrenalinu a nezapomenutelné zábavy. Budete mít možnost nejen sledovat vzrušující závody dračích lodí , ale také se zúčastnit různých aktivit a her na břehu. Očekávejte živou hudbu, ukázky tradičních tanců, letní kino i občerstvení. Pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet pádlování na vlastní kůži, bude připravena možnost vyzkoušet si se svými dětmi dračí loď spolu s instruktáží od zkušených profesionálů.
Zažijte víkend plný akce, hudby a divokého západu

Zažijte víkend plný akce, hudby a divokého západu

01.08.2023 | Ostatní
Šanci naučit se práskat bičem, házet nožem nebo sekerou máte o víkendu 4. - 6. srpna 2023 v Kempu Indiana v Janovicích u Rýmařova při příležitosti XXVI. Velké ceny Indiana. Setkání začíná v pátek 4. srpna od 15 hodin,  workshopy v ovládání biče, hodu nožem a sekerou  o hodinu později.
Do království turistických známek

Do království turistických známek

25.07.2023 | Ostatní
Patříte k fandům, kteří si z výletů odnášejí na památku kulatou vypalovanou plaketu? Nebo si ji jen občas koupíte, aby vám připomínala výjimečný zážitek? Ať je to jakkoliv, více o těchto dřevěných suvenýrech zjistíte v Návštěvnickém centru a muzeu turistických známek v Rýmařově. Nachází se přímo v sídle firmy, která je vyrábí a otevřeno tu mají v době prázdnin každý den od 9 do 17 hodin.
Uvidíte zde nejen kompletní sbírku českých a zahraničních turistických známek, ale i další zajímavosti. Například můžete sledovat, jak se na kolečko vypaluje motiv některého vyhledávaného
Lesní slavnost Lapků z Drakova opět v Biskupských lesích

Lesní slavnost Lapků z Drakova opět v Biskupských lesích

18.07.2023 | Letní aktivity
Oblíbená Lesní slavnost Lapků z Drakova se uskuteční o víkendu 22. až 23. července 2023. V sobotu si zábavu užijete od 10 do 20 hodin, v neděli pak od 9 do 17 hodin. O podívanou se postarají skupiny historického šermu, kejklíři, po oba dny vystoupí několik kapel různých žánrů, předvedou se zruční řezbáři a další řemeslníci, k vidění bude ukázka historické tavby železa a zájemci si zkusí rýžování zlata
Soutěživá děvčátka a chlapci do 15 let se určitě vydají hledat zlatý poklad Lapků z Drakova, který je ukryt někde v hlubokém lese. Zatím jej nikdo nenašel a tak možná to budete
Kosárna v Karlovicích bude hostit dny lidové architektury

Kosárna v Karlovicích bude hostit dny lidové architektury

11.07.2023 | Letní aktivity
Dny lidové architektury Moravskoslezského kraje 2023 bude o víkendu 15. a 16. července hostit Kosárna v Karlovicích. Připraveny jsou ukázky lidových řemesel, jako je kovářství, řezbářství, výroba šindelů či háčkování. V tvůrčích dílnách si bude možné vyrobit vlastní plstěné ozdoby nebo šperky z pryskyřice. Atmosféru pak dokreslí cimbálová muzika Opavští hudci. Děti se zabaví při stylových řemeslných pohádkách. Po celý víkend budou na kosárně konat tradiční komentované prohlídky, které budou zdarma. Začátky jsou v 9.30, 11.00, 12.30.
Předchozí | Dalšístrana / 126 0-12 z 1507 článků