Ostatní Jeseníky

Předchozí | Dalšístrana / 15 0-12 z 179 článků
Výstava Ve znamení černého kříže začne v Bruntále

Výstava Ve znamení černého kříže začne v Bruntále

09.04.2024 | Ostatní
Slavnostního zahájení výstavy Ve znamení černého kříže na zámku v Bruntále se můžete zúčastnit v sobotu 13. dubna 2024. Seznámíte se na ní s působením řádu německých rytířů, který na Bruntálsko přišel před více než čtyři sta lety. V roce 1621 ho sem přivedl velmistr Karl von Österreich.
Poodhalíte život a činnost této pozoruhodné osobnosti i úsilí, které členové řádu vynakládali na rozvoj regionu v oblasti ekonomické, duchovní a kulturní. „Návštěvníkům přiblížíme, že byli nejen dobří ekonomové a podnikatelé, ale ovlivňovali i vzhled krajiny, podobu vzdělává
KRRR! přinese deset nevšedních filmů

KRRR! přinese deset nevšedních filmů

03.04.2024 | Ostatní
Pokud patříte k fanouškům stříbrného plátna, určitě se zúčastněte od pátku 12. do neděle 14. dubna 2024 již 17. ročníku filmové přehlídky KRRR! v kině Mír 70 v Krnově. Užijete si v současnosti nepoužívaný 70mm filmový formát. Ten oslňoval diváky brilantním zobrazením detailů a ve své době nepřekonatelným prostorovým zvukem. A dobrá zpráva je, že už nyní se můžete na tento svátek širokoúhlého filmu akreditovat. On-line akreditace je už totiž zahájena. Akreditovat se můžete i na místě v pátek 12. dubna od 12 hodin a v sobotu 13. dubna od 8 hodin ve vestibulu kina Mír 70 Krnov.
Organizátoři pr
VÝSTAVA NA ZÁMKU BRUNTÁL PŘEDSTAVÍ PŮSOBENÍ ŘÁDU NĚMECKÝCH RYTÍŘŮ

VÝSTAVA NA ZÁMKU BRUNTÁL PŘEDSTAVÍ PŮSOBENÍ ŘÁDU NĚMECKÝCH RYTÍŘŮ

02.04.2024 | Ostatní
V sobotu 13. dubna 2024 proběhne na zámku Bruntál slavnostní vernisáž výstavy Ve znamení černého kříže. Dlouho očekávaná výstava návštěvníkům představí významné působení řádu německých rytířů na Bruntálsku a připomene výročí 400 let od úmrtí velmistra řádu německých rytířů Karla von Österreich.
„Díky této bezesporu zajímavé výstavě představíme významné působení řádu německých rytířů na Bruntálsku. Započalo před více než čtyřmi sty lety, přesně v roce 1621, kdy sem řád přivedl velmistr Karl von Österreich. Výstava poodhalí nejen život a činnost této pozoru
Nuda o svátcích jara nehrozí

Nuda o svátcích jara nehrozí

26.03.2024 | Ostatní
Předpovědi počasí zatím slibují od Velkého pátku 29. března do Velikonočního pondělí 1. dubna 2024 slunečné svátky jara. Prožít je můžete třeba v Poutním kostele Panny Marie Sedmibolestné na Cvilíně v Krnově. Otevřený bude po celé svátky.
Velikonoce v Rýmařově začínají ve čtvrtek 28. března 2024 na náměstí Míru od 9 hodin Farmářským jarmarkem. Děti se od 9.30 hodin budou bavit na procházce s názvem Co se to klube? Připraveno je pletení pomlázek, malování kraslic, Slepičí pohádka, Kouzelnický workshop a koncert.
Velikonoční prohlídky a jarmark na Zámku Hošťálkovy připravili na Veliký
Jaro přivítejte na zámku i v lesích

Jaro přivítejte na zámku i v lesích

19.03.2024 | Ostatní
První jarní víkend si užijte v sobotu 23. března 2024 na tradičním Velikonočním jarmarku na zámku Bruntál Připraven je stánkový prodej, hudební vystoupení i tvořivé dílničky Střediska volného času Bruntál. Od 9 hodin na nádvoří zahrají Městský dechový orchestr, představí se žáci bruntálské ZUŠ i základní školy Jesenická a kapela Nic Moc z Horního Benešova. Od 11 hodin si poslechnete vystoupení ženského komorního sboru Puellae Cantantes pod vedením Jiřího Kutálka.
Na procházku přírodou s úkoly a soutěžemi se s potomky vydejte v neděli 24. března 2024 v okolí Krnova. Sraz účastníků
NA KOSÁRNĚ V KARLOVICÍCH ODHALÍ NOVOU EXPOZICI KOVÁRNY

NA KOSÁRNĚ V KARLOVICÍCH ODHALÍ NOVOU EXPOZICI KOVÁRNY

12.03.2024 | Ostatní
Muzeum v Bruntále připravuje odhalení zcela nové expozice kovárny. K vidění bude v bývalé kosárně v Karlovicích ve Slezsku a přiblíží historii objektu, ve kterém se kdysi vyráběly kosy a drobné kovové nástroje. Součástí expozice bude i interaktivní model hamru, který se zde v minulosti nacházel a sloužil k výrobě a opracovávání železa. Expozice bude slavnostně zpřístupněna 23. března.
Oslavte vodu v Priessnitzových léčebných lázní v Jeseníku

Oslavte vodu v Priessnitzových léčebných lázní v Jeseníku

12.03.2024 | Ostatní
Voda je úžasným darem přírody a nepostradatelnou součástí života. Je to zázrak, který si zaslouží naši úctu a vděk. V Priessnitzových léčebných lázní v Jeseníku máte jedinečnou příležitost prožít od 18. do 24. března 2024 Týden vody, který se koná v rámci Světového dne vody, nabitý přednáškami, koncerty, výlety a dalšími atrakcemi.
V pondělí 18. března zajděte na film o Vincenzi Priessnitzovi. Uvidíte inspirativní příběh zakladatele prvního vodoléčebného ústavu na světě a objevíte jeho inovativní léčebné metody. Více o účincích slavného Priessnitzova zábalu, který s
Jarní prázdniny věnujte poznávání

Jarní prázdniny věnujte poznávání

05.03.2024 | Ostatní
Zajímavé muzeum najdete v obci Karlovice. Objekt kosárny byl postaven v roce 1600, kdy patřil ke knížecí Horní hamerní huti. Po zrušení železáren ho koupil a zvětšil Jan Michal Hartel, který zde vyráběl drát a další nářadí. Rodině Hartlů s menšími přestávkami kosárna patřila do roku 1812, kdy ji koupil revírník Řádu německých rytířů. Pak se její majitelé ještě několikrát změnili, například v roce 1921 zde bydlely rodiny koláře, dělníka na pile a kočího. V roce 1974 areál zakoupilo Okresní vlastivědné muzeum v Bruntále.
Objekt bývalé kosárny v Karlovicích je z hlediska architektury tvaro
Setkejte se s díly Adrieny Šimotové a Jindřicha Štreita

Setkejte se s díly Adrieny Šimotové a Jindřicha Štreita

27.02.2024 | Ostatní
Městské muzeum Rýmařov a Galerie Octopus zve na výstavu Adrieny Šimotové a Jindřicha Štreita s názvem Společná setká(vá)ní, která se koná od 2. března do 28. dubna 2024. Vernisáž výstavy začne v sobotu 2. března v 16 hodin.
Muzeum se otevře po čtyřech měsících, kdy bylo pro veřejnost uzavřeno kvůli renovaci prostor stálých expozic. Nenechte si ujít tuto příležitost a také možnost prohlédnout si mimořádnou výstavu kreseb, grafik a fotografií dvou pozoruhodných osobností, jedné z nejvýznamnějších českých umělkyň Adrieny Šimotové a mezinárodně uznávaného so
Obří leporelo o dějinách udatného českého národa

Obří leporelo o dějinách udatného českého národa

20.02.2024 | Ostatní
Seznámit se zcela nezvykle s českou historií můžete ve Flemmichově vile v Krnově. Obří leporelo Dějiny udatného českého národa výtvarnice a autorky Lucie Seifertové je po patnácti letech opět v městském muzeu.
Pokud se po expozici projdete, navštívíte lovce mamutů, první zemědělce a kováře, Kelty, Germány, Slovany, Přemyslovce, Lucemburky, Jagellonce, Habsburky… Jednoduše celou naší historií. Panely jednotlivých stran měří dva metry na výšku a délka výstavy je sedmdesát metrů. Ale protože se jedná o jakousi harmoniku, dá se její délka různě nastavit. Výstava
Přijeďte se podívat nejen na masopust do Liptaně

Přijeďte se podívat nejen na masopust do Liptaně

13.02.2024 | Ostatní
Tradiční vodění medvěda, pochování basy a masopustní průvod masek, to vše s masopustními koblížky a zabijačkovými dobrotami a hlavně dobrou zábavou vás bude čekat, pokud se v pátek 16. února 2024 vydáte na masopust do Liptaně na Osoblažsku. Průvod vychází od mateřské školy v 16 hodin. V hale pak bude hrát skupina Tepláky, ochutnáte klobásky, sekanou v bránici, domácí uzené, jitrničky či prdelačku.
Do obce jede vlak dopravce České dráhy po vyhlášené úzkorozchodné trati z Třemešné ve Slezsku do Osoblahy. Využít můžete třeba spoj v 15.27 hodin z Třemešné. Do cíle dorazíte o devět minut později.
Zamilované čeká valentýnské koupání, romantický zámek či menu

Zamilované čeká valentýnské koupání, romantický zámek či menu

08.02.2024 | Ostatní
Přemýšlíte, co romantického připravit pro svého partnera nebo partnerku? Zarezervujte si ve středu 14. února 2024 místo na mimořádné prohlídce romanticky vyzdobeným bruntálským zámkem nebo valentýnské koupání ve Wellness centru v Bruntále.
Valentýnské koupání při svíčkách a příjemné hudbě prožijí zamilovaní ve wellness centru od 18 do 21 hodin. Pro zájemce je připravena zdarma masáž šíje, fotokoutek a valentýnský přípitek. Každý pár čeká malé překvapení. Kromě toho si zaplavete ve slané vodě, odpočinete ve vířivkách a pobavíte pod nočním nebem ve venkovní divoké řece.
Ještě před návštěvo
Předchozí | Dalšístrana / 15 0-12 z 179 článků