Ostatní Jeseníky

Předchozí | Dalšístrana / 13 0-12 z 146 článků
Prožijte noc s rýmařovským muzeem

Prožijte noc s rýmařovským muzeem

16.05.2023 | Ostatní
Oslavte v pátek 19. května 2023 s Městským muzeem v Rýmařově Muzejní noc 2023. Začne v 17 hodin před budovou muzea interaktivní klaunskou show, s písničkami a prvky trapnomagie pro děti od 3–99 let, Trampoty klauna Nešiky.
V 19 hodin odstartuje Procházka s Vincenzem Brixelem skutečně neskutečnou historií města Rýmařova, při níž legendy a pověsti ožijí společně s historickými postavami, které se pro tuto jedinečnou příležitost ujímají role průvodců. Prožijete znovu dávné události tak, jak je viděl, prožil a popsal občan města a rodák Vincenz Brixel. V přípa
Tradiční Muzejní noc

Tradiční Muzejní noc

15.05.2023 | Ostatní
již tento pátek 19. května proběhne na zámku Bruntál tradiční Muzejní noc pořádaná pod záštitou Asociace muzeí a galerií České republiky. V rámci ní se můžete těšit na vernisáž výstavy „Karel Adámek“ a na bubenickou show souboru Jumping Drums.

V 17 hodin slavnostně zahájí akci vernisáž výstavy "Karel Adámek", kterou pořádá Muzeum v Bruntále společně s Klubem za starý Bruntál. Dále jsou připraveny mimořádné prohlídky nádvoří, bubenické workshopy, přednášky a tvořivé dílničky.

Hrad Sovinec ovládne Kmotra smrt

Hrad Sovinec ovládne Kmotra smrt

24.04.2023 | Ostatní
Na akci Kmotra smrt se můžete těšit 29. dubna až 1. května 2023, pokud zamíříte na hrad Sovinec. Celodenní program je věnovaný vojenské historii a bojovému umění středověku. Seznámíte se s vývojem palných zbraní a obléhací techniky, uvidíte nefalšované souboje na sekery, palcáty i meče v podání šermířské a divadelní společnost Divadlo bez střechy, elitního mušketýrského regimentu Corporal, skupiny scénického šermu Allegros. Součástí jsou sokolnické ukázky výcviku dravých ptáků a po celý den i dětské pohádky s Péťou Světošlápkem.
Na kosárně se budou pálit čarodějnice

Na kosárně se budou pálit čarodějnice

21.04.2023 | Ostatní
Příjměte pozvání na kosárnu do Karlovic ve Slezsku, kde ve čtvrtek 27. dubna proběhne první ročník Pálení čarodějnic. Akce je připravována ve spolupráci se Základní a Mateřskou školou Karlovice. Těšit se můžete na strašidelné hry i vystoupení žáků. V odpoledních hodinách vystoupí v 15 hod. i žáci ZUŠ Bruntál z pobočky z Vrbna pod Pradědem. A odpoledne si společně také opečeme buřty.

Tak nastartujte košťata a přileťte za námi na kosárnu!

Seznamte se s trofejemi myslivců na Bruntálsku

Seznamte se s trofejemi myslivců na Bruntálsku

18.04.2023 | Ostatní
Trofejemi jelení a dančí zvěře se pochlubí myslivci o víkendu 22. a 23. dubna 2023 ve Společenském domě v Bruntále. Chovatelskou přehlídku trofejí jelení zvěře z Jeseníků východ a dančí z Osoblažska uvidíte v rámci oslav stého výročí založení myslivecké organizace v České republice.
Součástí je také výstava trofejí srnčí, černé a dravé zvěře, kterou myslivci ulovili v sezoně 2022/23 v okrese Bruntál. Můžete obdivovat parohy, parůžky, špičáky a další exponáty. Slavnostní zahájení přehlídky se koná v sobotu v 9 hodin. Pro veřejnost je přístupná od 8 do 17 hodin. V neděli pak od 9 do 12 hodin.
Výstavy k 770. výročí povýšení Krnova na město

Výstavy k 770. výročí povýšení Krnova na město

11.04.2023 | Ostatní
V úterý 11. dubna 2023 uplynulo 770 let od vydání dokumentu stvrzujícího mimoděk městský charakter Krnova. Město za ty roky zažilo období rozkvětů i pádů. Průřezově tyto epochy odrážejí venkovní panely. Věnovány jsou tématům - 770 let povýšení Krnova na město, historické milníky a významná výročí krnovských staveb. Pokud se chcete o této historii dovědět více, pak se můžete 22. dubna 2023 zúčastnit komentované prohlídky.
Velikonoce na Sovinci

Velikonoce na Sovinci

05.04.2023 | Ostatní
Přemýšlíte, kam vyrazit během Velikonoc? Co takhle navšívit hrad Sovinec. Od pátku 7. dubna do pondělí 10. dubna 2023 je zde připraven bohatý program. Těšit se můžete na dobové tance, lukostřelbu, kejklíře a žongléře a samozřejmě i na tradiční velikonoční jarmark. Těšíme se na Vás!
Velikonoce po zámecku

Velikonoce po zámecku

04.04.2023 | Ostatní
Velikonoční prohlídku zámku Hošťálkovy a jarmark si užijete v pátek 7. dubna 2023 od 9 do 16 hodin. Připraven je zábavný den se Společenstvím Severských pánů, stánky s velikonočním i jiným zbožím, občerstvení, projížďky na koních a tradiční komentované prohlídky zámku. Poslední komentovaná prohlídka začíná v 16 hodin.
Velikonoční jarmark na zámku Bruntál

Velikonoční jarmark na zámku Bruntál

28.03.2023 | Ostatní
Zveme Vás na již tradiční Velikonoční jarmark, který proběhne tuto sobotu 1. dubna od 9 hod. na zámku Bruntál. Akci zahájí před zámkem Městský dechový orchestr Bruntál a poté se již můžete těšit na bohatý stánkový prodej, hudební vystoupení i tvořivé dílny v podání Střediska volného času Bruntál.
Brány hradů, zámků, rozhleden i galerií se otevírají

Brány hradů, zámků, rozhleden i galerií se otevírají

28.03.2023 | Ostatní
Nevíte, kam vyrazit na Apríla? Zkuste třeba hrad Sovinec u Jiříkova. V letošním roce si připomíná 380 let od obléhání a dobytí švédskými vojsky. Na slavnostní otevření v sobotu 1. dubna 2023 je připravena akce První salva. Celý víkend se ponese ve znamení netradičních prohlídek, které budou oživeny vstupy zaměřenými na období třicetileté války.
Ukliďme Česko – ukliďme Jeseníky

Ukliďme Česko – ukliďme Jeseníky

24.03.2023 | Ostatní
Jaro je doba, kdy se po dlouhé zimě dělá v domácnostech generální úklid. Vysmýčí se všechny kouty, umyjí okna, maluje se. A stejně tak to po měsících plných sněhu, mrazu, větru, ledu potřebuje příroda. Pravda, v ní se nemusí malovat, ale určitě jí pomůžeme tím, když z ní odneseme všechno, co prostě do lesů, na louky a do hor nepatří.
A nebudeme na to sami. Už třetí rok se můžeme zapojit do úklidu společně s Euroregionem Praděd a společností Actea.
Zkuste přejet nádrž s vodou na lyžích či snowboardu

Zkuste přejet nádrž s vodou na lyžích či snowboardu

22.03.2023 | Ostatní
V lyžařském středisku SKI Annaberg nedaleko Andělské Hory se uskuteční závěr sezony ve velkém stylu. Zejména pokud se ho zúčastníte a odvážíte se přejet nádrž s vodou na lyžích, snowboardu, sáňkách či nějakém jiném jízdě na sněhu a ledu přizpůsobeném prostředku. První ročník Annaberské Pool party se uskuteční první jarní sobotu 25. března 2023 od 10 hodin.
Pool party je vlastně přejezd bazénu na čemkoliv. Zúčastnit se mohou všichni! Soutěžit budete v několika kategoriích a hlavně zažijete plno legrace. Masky a originální povozy jsou vítány. Mimo hlavní závod s vyhlášením
Předchozí | Dalšístrana / 13 0-12 z 146 článků