Letní aktivity Jeseníky

Předchozí | Dalšístrana / 5 0-12 z 49 článků
Kdo se nebojí, navštíví zámek v Janovicích

Kdo se nebojí, navštíví zámek v Janovicích

25.10.2022 | Letní aktivity
Na netradiční prohlídku státního zámku v Janovicích se vydejte v sobotu 29. října 2022. Na závěr zámecké sezony se zde koná akce pro nadpřirozené bytosti. Strašidelně vyzdobeným zámkem vás provedou zámecká strašidla a další bytosti z pohádkového světa. Potemnělý zámek bude osvětlen svíčkami a od 18.45 hodin projde přilehlým parkem lampionový průvod všech nadpřirozených bytostí. Nezapomeňte proto doma lampiony nebo lucerničky. Na půlhodinové prohlídky, které začínají od 17 hodin a poslední začíná ve 21.30 hodin, je třeba se dopředu zaregistrovat.

Užijte si den na kolech s Moravskoslezským krajem

Užijte si den na kolech s Moravskoslezským krajem

25.10.2022 | Cykloturistika
Letošní bikovou sezonu ukončete v sobotu 29. října 2022 v Bikeparku Kopřivná v Malé Morávce. Ať už jsi malý nebo velký, začátečník nebo profík, přijeď si sem užít Den na kolech s Moravskoslezským krajem. Na akci Season closing 2022 se uskuteční hlavní závod ve sjezdu pro bikery všech věkových kategorií na zábavném Funtrailu. Závodit se bude i na trailech a nejmenší se utkají na odrážedlech.
V nejrůznějších soutěžích bude možné vyhrát super ceny. Pro děti je připraven skákací hrad, laser show nebo malování na obličej. Bezpečnost silničního provozu si připomenete s BESIPem
Krnovskem pěšky i na kole

Krnovskem pěšky i na kole

13.09.2022 | Cykloturistika
Pohyb na čerstvém vzduchu si užijete v sobotu 17. září 2022 pěšky i na kole na Krnovsku. S Klubem českých turistů se vydáte na náročný výstup na Javorový vrch, přičemž odjezd je v 7.05 hodin z hlavního vlakového nádraží v Krnově. Pro cyklisty je připravena společná podzimní vyjížďka, kdy se ve 14 hodin odjíždí od krnovské radnice k Rychtě v Úvalně. Účastníci získají drobné odměny.
Zámecká noc na zámku Bruntál

Zámecká noc na zámku Bruntál

07.09.2022 | Letní aktivity
Zámeckou noc na zámku Bruntál, proběhne v pátek 16. září od 17 hodin. Program bude zahájen slavnostní vernisáží výstavy "Dáma prostovlasá nevychází", která představí pokrývky hlavy převážně z 19. a 20. století. Dále pak je připraven bohatý doprovodný program na sala terreně. Vystoupí zde například velmi oceňovaná Taneční škola Stonožka Bruntál, Dambra Bruntál, flétnistka E. Blažková. Těšit se můžete i na módní přehlídku sukní z dílny Střední školy průmyslové Krnov a na místě bude i několik workshopů zaměřených na výrobu paruk a pokrývek hlavy. Večer bude zakončen unikátní ohňovou show.

Běh
Spanilá jízda veteránů Trofeo Niké projede Jeseníky

Spanilá jízda veteránů Trofeo Niké projede Jeseníky

05.09.2022 | Letní aktivity
Spanilá jízda historických vozidel Trofeo Niké projede o víkendu 9. až 11. září 2022 Jeseníky. Letošní ročník je věnován vzpomínce na šestinásobného vítěze nejtěžší pouštní Rallye Paris – Dakar Karla Lopraise.
Historická vozidla s datem výroby 1907 až 60. léta 20. století s dobově nastrojenými posádkami můžete v pátek 9. září obdivovat v Suché Rudné odkud vyrážejí na 90 kilometrů dlouhou trasu přes Dlouhé stráně do zámeckého resortu Sobotín a pak zpět do Malé Morávky.
Oslavte narozeniny turistických známek

Oslavte narozeniny turistických známek

30.08.2022 | Letní aktivity
Je to už čtvrt století, kdy spatřila světlo světa první Turistická známka s číslem 1 – Praděd. Od té doby se stala tato dřevěná kolečka oblíbeným suvenýrem i sběratelským předmětem.
V sobotu 3. září 2022 firma Turistické známky v Rýmařově připravila Den otevřených dveří. Na vlastní oči uvidíte, jak turistické známky vznikají – od ručně malované grafiky, přes počítačové zpracování, gravírování obrázku do kovové matrice až po vypalování jednotlivých koleček. Hrát bude skupina Happy to meet. Na programu je také dekorování nových Znalců České republ
Na kole za kofolou či fidorkou

Na kole za kofolou či fidorkou

23.08.2022 | Cykloturistika
Pokud chcete strávit s rodinou nebo partou kamarádů poslední prázdninový víkend na kolech, vydejte se do Krnova. V sobotu 27. srpna 2022 se tu koná oblíbená cyklistická vyjížďka nazvaná Do Opavy na Fidorku, do Krnova na Kofolu. Na trase dlouhé přes dvacet kilometrů vás na několika zastaveních čekají hry, soutěže
a další úkoly, za jejichž splnění získáte razítko do účastnického listu. A v cíli zase sladkou odměnu – v Krno-
vě kofolu, v Opavě oplatek fidorku. Projedete se po Slezské magistrále, jak bývá cyklotrasa číslo 55 označována. Vydat se na ni bude možné od 9 hodin. Z krnovské
Borůvkové speciality ochutnejte v Malé Morávce

Borůvkové speciality ochutnejte v Malé Morávce

16.08.2022 | Letní aktivity
Borůvkové pivo, víno či limonády vyzkoušíte o víkendu 20. a 21. srpna 2022 na borůvkových hodech v Malé Morávce. Ovšem tradičně k nejoblíbenějšímu pokrmu hodů patří borůvkové knedlíky. Chybět nebudou další speciality, které nabídne patnáct restaurací. Ochutnáte třeba kančí na borůvkách, borůvkovou bublaninu, zákusky, omáčky. V obecním parku v Malé Morávce na vás čeká borůvkový jarmark i bohatý program pro děti a dospělé. Například soutěž jedlíků.
S dopravou si starosti dělat nemusíte. V sobotu vyrazí z Ostravy speciální výletní rychlík. Z nádraží Ostrava – střed odjíždí v 8 ho
Dračí lodě se utkají na Slezské Hartě

Dračí lodě se utkají na Slezské Hartě

16.08.2022 | Letní aktivity
Největší závod dračích lodí v Moravskoslezském kraji se pojede od pátku 19. do neděle 21. srpna 2022 na Slezské Hartě. Na hladinu vyrazí lodě ve tvaru otevřené kanoe o délce 12,5 metru, které zdobí na špici dračí hlava a na zádi ocas. Dvacetičlenné posádce udává rytmus pádlování bubeník, směr lodi pak řídí kormidelník.
Prožijte Kysucký den s osoblažskou úzkokolejkou

Prožijte Kysucký den s osoblažskou úzkokolejkou

09.08.2022 | Letní aktivity
Pod heslem Kolejnice nás spojují si užijete v sobotu 13. srpna 2022 Kysucký den na Osoblažské úzkokolejce. Kromě jízdy historickým vlakem taženým parní lokomotivou se dozvíte mnoho zajímavého o historické lesní úvraťové železnice na Slovensku. Třeba že na úvraťové trati musí vlak mimo stanici alespoň jednou změnit směr jízdy, aby mohl pokračovat. Tento způsob trasování se využívá zejména ve vysokohorských oblastech k vystoupání po úbočí svahu. Kysucká Historická lesní úvraťová železnice je jediná svého druhu v Evropě. Vznikla v roce 1926
Vyzkoušejte si severskou chůzi s holemi

Vyzkoušejte si severskou chůzi s holemi

02.08.2022 | Letní aktivity
Nordic walking tour se zúčastněte v sobotu 6. srpna 2022 v Karlově Studánce. Osmý ročník charitativního pochodu severskou chůzí s holemi pořádají zdejší Horské lázně. 
Setkejte se s duchovní hudbou

Setkejte se s duchovní hudbou

02.08.2022 | Letní aktivity
V předvečer svých 77. narozenin naplní kytarovými tóny prostor poutního kostela Panny Marie Sedmibolestné a Povýšení svatého Kříže na Cvilíně u Krnova Štěpán Rak. Tento světoznámý kytarový virtuos, skladatel, profesor Akademie muzických umění zde zahraje v neděli 7. srpna 2022 v 17 hodin.  
Předchozí | Dalšístrana / 5 0-12 z 49 článků