Letní aktivity Jeseníky

Předchozí | Dalšístrana / 6 0-12 z 68 článků
Dýni si vydlabejte v Úvalně

Dýni si vydlabejte v Úvalně

20.09.2023 | Letní aktivity
Pohodový rodinný víkend mezi mnoha květinami i dekoracemi zažijete o víkendu 23. a 24. září 2023 v zahradnictví Flora v Úvalně na tradičních Dýňových slavnostech. Především si vyzkoušíte dlabání a vyřezávání dýní. Pokud si s tím nevíte rady, poradí vám profesionální řezbář dýní, který bude k dispozici po celý víkend. Obličej nebo i další motiv vyřezaný do tohoto druhu tykve vám pak zpříjemní nejeden podzimní den i večer, pokud svůj výtvor dozdobíte svíčkou. Ať už tradiční, na baterie či solární.
Přijďte si s dětmi užít také skákací hrad ze sena a slámy, keramickou dílničku, zvíř
Jízda veteránů Trofeo Niké se po roce vrací do Jeseníků

Jízda veteránů Trofeo Niké se po roce vrací do Jeseníků

04.09.2023 | Letní aktivity
V pořadí 23. podhorská jízda veteránů Trofeo Niké v Jeseníkách se uskuteční o víkendu 9. - 10. září 2023. V koloně letos pojedou asi čtyři desítky historických vozidel, které byly vyrobené v letech 1917 až 1975. Více než století veteráni, společně s ostatními o něco mladšími vozy, během dvou dní ujedou po vlastní ose téměř 200 kilometrů. Podle organizátorky Marcely Rotter je cílem Trofeo Niké propojit technickou krásu historických vozů s přírodními a architektonickými skvosty České republiky.
Zamiřte na Krnovské hudební slavnosti

Zamiřte na Krnovské hudební slavnosti

29.08.2023 | Letní aktivity
Dvaadvacátý ročník Krnovských hudebních slavností zahájí v neděli 3. září 2023 kytarový virtuos Lubomír Brabec v Koncertní síni sv. Ducha v Krnově. Zazní nejen nejžádanější skladby z umělcova repertoáru, ale také ty, které překvapí nejednoho posluchače. Spolu s Lubomírem Brabcem vystoupí sopranistka Karolína Cingrošová Žmolíková.
V pondělí 4. září v 17 hodin se u Bauerova památníku představí Colorful People a v úterý 5. září v 16 hodin v Zahradě smyslů vystoupí Krnovanka. Na oba koncerty je vstup zdarma. Ve středu 6. září v 19 hodin v Koncertní síni sv. Ducha zahraje h
Slezská Harta ožije festivalem dračích lodí

Slezská Harta ožije festivalem dračích lodí

15.08.2023 | Letní aktivity

Devátý ročník festivalu dračích lodí se koná 18. až 20. srpna 2023 v Leskovci nad Moravicí na Slezské Hartě. Užijete si dny plné soutěží, adrenalinu a nezapomenutelné zábavy. Budete mít možnost nejen sledovat vzrušující závody dračích lodí , ale také se zúčastnit různých aktivit a her na břehu. Očekávejte živou hudbu, ukázky tradičních tanců, letní kino i občerstvení. Pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet pádlování na vlastní kůži, bude připravena možnost vyzkoušet si se svými dětmi dračí loď spolu s instruktáží od zkušených profesionálů.
Lesní slavnost Lapků z Drakova opět v Biskupských lesích

Lesní slavnost Lapků z Drakova opět v Biskupských lesích

18.07.2023 | Letní aktivity
Oblíbená Lesní slavnost Lapků z Drakova se uskuteční o víkendu 22. až 23. července 2023. V sobotu si zábavu užijete od 10 do 20 hodin, v neděli pak od 9 do 17 hodin. O podívanou se postarají skupiny historického šermu, kejklíři, po oba dny vystoupí několik kapel různých žánrů, předvedou se zruční řezbáři a další řemeslníci, k vidění bude ukázka historické tavby železa a zájemci si zkusí rýžování zlata
Soutěživá děvčátka a chlapci do 15 let se určitě vydají hledat zlatý poklad Lapků z Drakova, který je ukryt někde v hlubokém lese. Zatím jej nikdo nenašel a tak možná to budete
Kosárna v Karlovicích bude hostit dny lidové architektury

Kosárna v Karlovicích bude hostit dny lidové architektury

11.07.2023 | Letní aktivity
Dny lidové architektury Moravskoslezského kraje 2023 bude o víkendu 15. a 16. července hostit Kosárna v Karlovicích. Připraveny jsou ukázky lidových řemesel, jako je kovářství, řezbářství, výroba šindelů či háčkování. V tvůrčích dílnách si bude možné vyrobit vlastní plstěné ozdoby nebo šperky z pryskyřice. Atmosféru pak dokreslí cimbálová muzika Opavští hudci. Děti se zabaví při stylových řemeslných pohádkách. Po celý víkend budou na kosárně konat tradiční komentované prohlídky, které budou zdarma. Začátky jsou v 9.30, 11.00, 12.30.
Obdivujte zámek Linhartovy při večerních prohlídkách

Obdivujte zámek Linhartovy při večerních prohlídkách

11.07.2023 | Letní aktivity
Prohlédnou si opravený zámek Linhartovy nejen během dne, ale také večer můžete během prázdnin 2023 každou středu a čtvrtek od 18 hodin. Vyprávět vám bude nejen o jeho historii a jednotlivých exponátech kastelán Jaroslav Hrubý.
V sobotu 15. července 2023 v 17 hodin se koná vernisáž výstav několika umělců. Uvidíte díla krnovských autorů Ladislava Steinigera a Vlaďky Gajdošové, polských výtvarníků. Své portréty zde představí Krzysztof Rusiecki. V zámeckém salonu bude instalována výstava obrazů ostravského výtvarného spolku In signum. Ke stálým letošním expozic
Dny lidové architektury Moravskoslezského kraje 2023

Dny lidové architektury Moravskoslezského kraje 2023

10.07.2023 | Letní aktivity
O víkendu 15. a 16. července bude kosárna v Karlovicích hostit tuto významnou událost. V sobotu 15. července na Vás budou čekat řemeslníci s ukázkami své práce, připraven bude jarmark, cimbálová muzika i divadlo pro děti. V sobotu i v neděli budou připraveny prohlídky kosárny, které budou ZDARMA.
Svezte se výletním vláčkem z Bruntálu do Malé Morávky

Svezte se výletním vláčkem z Bruntálu do Malé Morávky

04.07.2023 | Letní aktivity
Takový výletní vláček, kdy červený vagónek s dřevěnými lavicemi táhne červená motorová lokomotiva, uvidíte snad už jen ve filmech pro pamětníky. Užít si cestu po kolejích krásnou přírodou Jeseníků z Bruntálu do Malé Morávky a zpět můžete nejen o všech prázdninových víkendech, ale až do 17. září 2023.
Slezský železniční spolek vypraví své historické vláčky na nejstrmější českou ne ozubnicovou trať o všech sobotách a nedělích 5x denně v každém směru. Na kolejích pojede tradiční souprava – lokomotiva Rosnička T334.0966 spolu s dřevěným vagónkem řady Blm. Jízdenk
Za uměním i poznáním se vydejte do expozic muzea v Rýmařově

Za uměním i poznáním se vydejte do expozic muzea v Rýmařově

28.06.2023 | Letní aktivity
Dvě nové výstavy uvidíte od soboty 1. července 2023 od 16 hodin v rýmařovském muzeu. Galerie Octopus nabídne obrazy, kresby a keramické objekty kolínského výtvarníka Pavla Rajdla s názvem Něco mezi. V Galerii Pranýř začne výstava Janovičtí Harrachové z historických předmětů, fotografií a dokumentů ze sbírek muzea v Rýmařově.
Zahájena bude zároveň s panelovou výstavou Harrachové - vznešenost zavazuje státního zámku Janovice u Rýmařova. Akce se koná v rámci celoročního projektu Národního památkového ústavu Po stopách šlechtických rodů 2023. Harrachové patřili mezi nejv
Mezi pamětí a historií na festivalu Blacksphere

Mezi pamětí a historií na festivalu Blacksphere

20.06.2023 | Letní aktivity
Od čtvrtku 22. do neděle 25. června 2023 se koná v Javorníku třetí ročník festivalu Blacksphere. Každý rok se na Mezinárodní audiovizuální a multimediální festival Blacksphere hlásí přes 10 000 filmů. Vítězové Blacksphere festival jsou představeni na slavnostním večeru ve vítězném filmovém pásmu. Letos audiovizuální díla vznikala na téma Mezi pamětí a historií.
Poznejte Osoblažsko při jízdě po úzkokolejce

Poznejte Osoblažsko při jízdě po úzkokolejce

14.06.2023 | Letní aktivity

Po úzkorozchodné dráze s rozchodem 760 mm v Osoblažském výběžku se svezete v sobotu 17. června 2023 historickým vláčkem, který potáhne parní lokomotiva z Třemešné ve Slezsku do Osoblahy. Vystoupit však můžete na kterékoliv ze sedmi dalších zastávek. Třeba v Dívčím Hradě či Slezských Rudolticích. Z Třemešné vlak odjíždí v 10.45 hodin.
Předchozí | Dalšístrana / 6 0-12 z 68 článků