fbpx

Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Jarmark na linhartovském zámku zahájil velikonoční program v Jeseníkách

Mrazivé počasí neodradilo v sobotu 17. března  1111 účastníků jedenáctého ročníku linhartovského Velikonočního jarmarku. Ti všichni si zakoupili dvacetikorunovou vstupenku a poté si prohlédli pestrou nabídku kraslic, tatarů a dalších výrobků od šedesáti prodejců, z nichž nejvzdálenější přijel z Českého Těšína.

A aby jarmark neprovázely zlomené nohy a jiné úrazy z uklouznutí, kastelán Jaroslav Hrubý v noci z pátku na sobotu obětavě prosoloval a shraboval sníh i tvořící se námrazu na nádvoří zámku a před ním. „Byla to nádherná rozcvička za svitu zámeckých luceren,“ dodal skromně a s úsměvem linhartovský kastelán.

V průběhu jarmarku pak Jaroslav Hrubý pokračoval v úklidu zámeckých chodeb. Právem se obával, aby lidé neuklouzli na mokré podlaze. Foto: Karel Knapp

I když venku panoval mráz, na jarmarku se už přece jen trošku usmívalo jaro. Foto: Karel Knapp

K zahřátí přispěl i kelímek teplé medoviny. Ochutnali ji mnozí návštěvníci, organizátoři a prodejci. Ti mimo jiné ocenili  vstřícné gesto Kvasničkových, kteří na nádvoří nabízeli guláš. Ochotně ho roznášeli i prodávajícím ve stáncích.   Foto: Karel Knapp

Kdo nestihl zajet na velikonoční jarmark do Linhartov, nechť přijme pozvání do Bruntálu, Jeseníku, Javorníku a dalších měst, kde program k letošnímu svátku jara teprve připravují na poslední březnový víkend.