fbpx

Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Karanténa jednou skončí, připravte si foťáky

Ačkoliv se život v těchto dnech hodně zpomalil, nemůže se zastavit úplně a tak Agentura ochrany přírody ČR, regionální pracoviště Olomoucko – Správa CHKO Jeseníky vyhlásila v těchto dnech devátý ročník soutěže pro lovce zajímavých záběrů z přírody Jak vidím Jeseníky. Potěšitelné je, že uzávěrka je až 1. února 2021.
A jaká jsou pravidla? Snímky je možné posílat do tří kategorií na téma Krajina, Rostliny a živočichové a Volné téma, ovšem s vazbou na Jeseníky. Čtvrtá kategorie je určena pro mladé fotografy do 18 let, kteří mohou v Jeseníkách cokoliv, co se týká krajiny, rostlin, živočichů, architektury, lidí atd. Do všech kategorií se přijímají fotografie v elektronické nebo tištěné podobě. Barevné i černobílé digitální snímky by měly být nejlépe ve velikosti 3508 x 2480 pixelů, min. velikost kratší strany 1 600 pix (nevztahuje se na kategorii JUNIOR), formát: nekomprimovaný .JPG, max. velikost zaslaného snímku: 8 MB, nejlépe přes www.uschovna.cz.  Tisk vybraných snímků zajistí a uhradí organizátoři soutěže. Každý autor může poslat maximálně 10 soutěžních prací, označené cykly nebo seriály se hodnotí jako jeden snímek, na adresu Správa CHKO Jeseníky, Šumperská 93, 790 01 Jeseník nebo e-mailem na michal.ulrych@nature.cz s předmětem Fotosoutěž.
Připraveny jsou zajímavé ceny – elektronika pro fotografy, bio produkty, sud piva HOLBA, víkend na horské chatě, vybavení od Tilaku a podobně.