fbpx

Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Krnovské turistické informační centrum se přestěhovalo do nových prostor

Turistické informační centrum (TIC) Krnov najdete od pondělí 9. března 2020 v přízemí historické budovy v Hobzíkově ulici 13/11.  Nemovitost v řadě měšťanských renesančních domů vlastní město Krnov. Získalo ji před třemi lety a před zprovozněním musel být dům opraven. Kvůli vlhkosti zdiva byly provedeny sanační práce, nové jsou výklady i vstup z Hobzíkovy ulice. Vyměněny byly vnitřní rozvody elektřiny, vody, topení a došlo k částečné úpravě dispozičního řešení. Nechybí manipulační plošina pro zásobování skladu, skříň s hadicí na umývání vrácených jízdních kol a koloběžek a nabíjecí stanice pro elektrokola.
„Do nového jsme se velmi těšili. Místnosti jsou větší a moderně zařízené, ale především vyhovují současným požadavkům. Třeba kola a koloběžky už nebudou nikomu překážet, zákazníci ocení bezbariérový přístup,“ pochvaluje si Markéta Mintálová z turistického informačního centra.
Krnovské TIC poskytuje informace o kulturních a historických památkách ve městě a Moravskoslezském kraji, o samotném městě a jeho okolí i o sportovních a kulturních akcích. Zájemci zde najdou propagační a informační materiály, brožury a letáky v různých jazykových mutacích i upomínkové předměty, suvenýry, mapy, pohlednice a vstupenky. TIC zajišťuje také průvodcovské služby a zprostředkovává otevření památek i zapůjčení audioprůvodců, trekových holí, šachových figurek, koloběžek a elektrokol.

TIC Krnov se nachází v přízemí historické budovy v Hobzíkově ulici. Foto: Archiv TIC Krnov

Nové prostory krnovského turistického informačního centra. Foto: Archiv TIC Krnov

Své místo tu mají i kola a koloběžky. Foto: Archiv TIC Krnov