fbpx

Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Lodí Harta se po přehradě plavilo už deset tisíc lidí

Zájem o plavbu po nejmladší české přehradě je veliký. A nejedná se jen o místní turisty, místa si rezervují návštěvníci z Prahy, jižní Moravy, Slovenska i Polska. Podle informací z Moravskoslezského kraje po čtvrtroce provozu svezla začátkem srpna elektroloď Harta pasažéra s pořadovým číslem deset tisíc. Slavnostní plavba s touto cestující se uskutečnila v pondělí 3. srpna 2020 odpoledne.
„Rezervace na projížďku lodí dopředu je aktuálně velmi nutná. Všechny plavby jsou totiž do posledního místa zaplněné. Takže doporučuji, aby si lidé místo zajistili předem. Zájem je i o projížďku menší lodí Santa Marii s kapacitou deset cestujících. Letos se na ní svezlo už 1 990 pasažérů,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkoška s tím, že HARTA už uplula 1 700 kilometrů, Santa Lucia jich zdolala přes tři tisíce. Plavbu elektrolodí si zájemci mohou objednat online.
Velkokapacitní elektroloď Harta pojme 45 výletníků a posádku. Má bezbariérové provedení a na palubě má prostor pro přepravu až 10 kol. Na lodi je vyhrazeno místo pro kočárky, cestující s sebou mohou mít i svého psa. Během plavby je k dispozici lodní bufet, bezbariérová toaleta a vyhlídková i zakrytá paluba. Loď je vybavena dvěma elektromotory, které pohánějí lithiové baterie. Na střeše jsou umístěny solární panely. Pluje rychlostí šest až osm kilometrů v hodině.

 

Desetitisící pasažérka s náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje Janem Krkoškou (na snímku vpravo) . Foto: https://www.msk.cz/assets/rozvoj_kraje/b.jpg