fbpx

Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Malé hradní překvapení

Už vím, co chci najít na Štědrý den pod stromečkem. Je to permanentka na návštěvy hradu Sovinec! Na hrad totiž chodím moc ráda, vždycky je tu něco zajímavého k vidění a poznávání. Třeba dlouhatánská podzemní chodba, podle průvodce má osmdesát dva metry, zajímají mne i střelecké terče, zbraně či uniformy. Ale toulat se mohu i po všech pěti nádvořích, vydat se na Horní hrad s věží, odkud je parádní vyhlídka do okolí. Pokud tedy budu mít svoji permanentku, mohu sem v roce 2019 chodit třeba každý den a navíc také na všechny víkendové akce.
Během nich se člověk nikdy nenudí. Nádvoří okupují šermíři, krásné tanečnice, žoldáci. Bývají tu sokolníci s dravými ptáky, ale taky se zde hrají pohádky. Miluji hlavně ty loutkové. Ještě nevím, zda si mám přát nepřenosnou permanentku, ta stojí pro dospělého 599 korun a pro děti do 15 let 339 korun a opravňuje k neomezenému počtu vstupů. Přenosná na deset vstupů je za 999 korun pro dospělé a pro děti do 15 let pak za 499 korun.
Jen musím své přání včas napsat. Objednávat se totiž tento dárek může už nyní e-mailem sovinec@mubr.cz. Ti, kdo pernamentky chtějí darovat, si je mohou vyzvednou na pokladně zámku v Bruntále. K dispozici však budou i ve dnech 26. – 30. prosince 2018 na pokladně hradu Sovince. V ty dny se tu totiž konají netradiční vánoční prohlídky hradu. Chybět nebude ani zajímavý program. A my děti se tak máme neustále na co těšit…

Na Vánoce se už všichni na hradě těší. Foto: Archiv hradu Sovinec