fbpx

Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Nejromantičtějším místem v kraji vás provede nový průvodce

Nového průvodce Cvilínem, který nese titul nejromantičtější místo Moravskoslezského kraje, připravilo Turistické informační centrum (TIC) Krnov. V brožuře jsou nejen zajímavosti o tomto zajímavém dvouvrcholovém kopci, ale především místa, která by výletníci neměli minout. Součástí je orientační mapka. Vrch Cvilín je totiž opředen pověstmi, které sice místní znají, ale návštěvníci odjinud většinou ne.
Cvilín leží dva kilometry jihovýchodně od Krnova a vede na něj 220 schodů. Lidé ho obývali už v mladší době kamenné, o čemž svědčí mnoho zachovaných stop. Na Zadním Cvilínském kopci (423 m n. m.) najdete zříceninu hradu Cvilína (zvaném též Šelenburk) a zbytky opevněného hradiska. Na Předním Cvilínském kopci (441 m n. m.) se nachází poutní kostel a rozhledna.
Z důvodu nařízení Vlády ČR kvůli pandemii koronaviru je sice Turistické informační centrum Krnov (TIC Krnov) od 22. října 2020 uzavřeno, ale po obnovení jeho činnosti, se zde určitě zastavte. Najdete tu totiž mnoho dalších zajímavých publikací a materiálů nejen o Krnově jeho okolí. A také dvě hledačky pro děti – Cvilínkův poklad a Krnovský quest. Pro ty úspěšné je připravena odměna v podobě Krnovského dvojáka (dobble).

Nový průvodce po Cvilíně. Foto: Archiv TIC Krnov