fbpx

Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Obnovené expozice v rýmařovském muzeu

Do Městského muzea Rýmařov můžete znovu zavítat od úterý 12. května 2020. Prodloužené jsou výstavy, které byly v březnu kvůli pandemii dočasně uzavřeny. V Galerii Octopus si nenechejte ujít obrazy významné a originální české výtvarnice Olgy Králikové na výstavě Perlení. Prodloužena je do 18. června 2020.
Zapůjčený soubor maleb představuje Olgu Karlíkovou jako zaujatou a nesmírně citlivou obdivovatelku přírody, která na plátna a sololitové desky zobrazovala zpěv ptáků, žab či velryb. Jako vystudovaná textilní výtvarnice pracovala v pražském UBOKu a spolupracovala s rýmařovskou Hedvou. Na výstavě lze umělkyni vidět také na fotografii Jindřicha Štreita.
V galerii Pranýř zavzpomínáte na rýmařovského výtvarníka a učitele Tomáše Materu, který by v březnu letošního roku oslavil 87. narozeniny. První soubor obrazů, zapůjčených od soukromých vlastníků a sběratelů, budete moci zhlédnout do 31. května, druhou sérii od 2. do 30. června 2020.
Květnem v Rýmařově začíná letní sezona. Prohlédnout si je možné externí expozici v budově textilky Hedva Český Brokát a nádherný barokní interiér kostela Navštívení Panny Marie zvaný Kaple v Lipkách. V centru města je celoročně otevřená lokalitu Hrádek s replikou půdorysu středověkého hrádku a geologickou expozicí, která prošla na konci roku 2019 kompletní renovací.
Expozice Městského muzea Rýmařov, Hrádku a Hedvy Český Brokát si můžete prohlédnout i virtuálně na Facebooku.