fbpx

Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Ochutnejte Osoblažsko!

Určitě také milujete jídla, která znáte od svých babiček nebo maminek a nikde jinde taková neochutnáte. Proto ráda jezdím na gastrofestival Ochutnej Osoblažsko. Smlsnu si na rusínských nebo albrechtických koláčcích, bramborovém závinu, zelňácích. Taťka dává přednost něčemu od masa a mamka tradičně obdivuje mistrovství, jakým je tvorba Osoblažské krajky.
O nejlepší specialitu i stánek se letos uchází šestnáct týmů z obcí Dívčí Hrad, Hlinka, Rusín, Město Albrechtice, Osoblaha, Slezské Rudoltice, Arnultovice a vařit budou i zástupci místní akční skupiny Rozvoj Krnovska. Členy hodnotící komise jsou zástupci obcí z celého Krnovska. A navíc sto účastníků festivalu rozhodne o udělení ceny návštěvníků za prezentaci celého stánku. Součástí je také představení úspěšných projektů Mikroregionu – Sdružení obcí Osoblažska a místní akční skupiny MAS Rozvoj Krnovska.
K dobré náladě přispějí skupiny Karlováci a Brejle. Ujít si nenechejte vystoupení Ochotnického divadla z Osoblahy. A nenudí se ani děti. Pro nás společnost Althaia připravila bohatý program. K dispozici bude trampolína, skákací hrad, malování na obličej a sportovní aktivity i jízdy na koni. Na jarmarku nakoupíte regionální výrobky a další pouťové zboží, vybrat si můžete různé pochutiny, textilní hračky, šperky, džemy z místního podniku Sladké Osoblažsko a mnoho dalšího. Na festival se dostanete i speciálním parním gastrovlakem. Z Třemešné vyjede Osoblažka tažená historickou parní lokomotivou v 10.45 a do Osoblahy dorazí těsně po poledni. Tak neváhejte a přijďte v sobotu 7. září 2019 ochutnat speciality kuchyně Osoblažska!