fbpx

Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Rozlučte se s koncerty pod širým nebem

Podzim se hlásí o svá práva a tak nastal čas rozloučit se s venkovními koncerty, které MIKS Krnov nabízelo v letních měsících všem obyvatelům a návštěvníkům města. V sobotu 26. září 2020 se po delší vynucené přestávce představí Dechový orchestr mladých při ZUŠ Krnov, který promenádním koncertem zahájí další koncertní sezonu.
Poprvé se orchestr představil 1. května 1962 pod vedením Karla Dospivy a brzy se přiřadil k nejlepším mládežnickým dechovým orchestrům v republice. Toto postavení si udržel dodnes. Svědčí o tom četná ocenění z domácích i zahraničních soutěží. Koncertní skladby pro dechové orchestry českých i cizích autorů, které tvoří těžiště repertoáru, zazněly na pódiích v řadě evropských zemí. Orchestr se úspěšně zúčastnil mnoha velkých festivalů a soutěží v České republice a mnohokrát reprezentoval na festivalech a soutěžích v USA, Číně, Velké Británii, Francii, Španělsku, Itálii, Holandsku, Belgii, Řecku, Chorvatsku i u nejbližších sousedů, jako je Rakousko, Německo, Polsko, Slovensko. Mezi nejznámější vystoupení orchestru patří koncert v londýnské Royal Albert Hall v roce 1991, koncertní turné po Spojených státech amerických v roce 2008 a velmi úspěšné asijské turné v letech 2016 – 2017. Od roku 2011 je uměleckým vedoucím a hlavním dirigentem Luděk Tlach.
Promenádní koncert Dechového orchestru mladých při ZUŠ Krnov začne u památníku Leopolda Bauera od 10 hodin. Vstup je zdarma.