fbpx

Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Veletrh cestovního ruchu – Dovolená a Region, Lázeňství 2018

Poslední z řady aktuálních veletrhů cestovního ruchu završil 21. ročník přehlídky Dovolená a Region, Lázeňství, která se uskutečnila v březnu 2018 na Výstavišti Černá louka v Ostravě. Zúčastnila se jí stovka vystavovatelů, kteří do svých poutavých expozic přilákali téměř jedenáct tisíc návštěvníků. Záštitu převzal náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.
Přehlídka Dovolená a Region, Lázeňství se řadí k nejvýznamnějším událostem podporujícím cestovní ruch v České republice. Ani tentokrát na ní nechybělo zastoupení Euroregionu Praděd. „Kromě propagace nabídky Jeseníků zajišťované členkami našeho týmu za Rýmařovsko, Bruntálsko a Vrbensko zatraktivnil stánek Moravskoslezského kraje i pultík Jeseníky, zástupce Slezských zemských drah David Chovančík v kostýmu výpravčího,“ sdělil Michal Blaško, výkonný manažer destinačního managementu Euroregionu Praděd.

Ostrava1
Ochotný výpravčí David Chovančík (na snímku vpravo), stylově propagující romantickou úzkokolejnou trať z Třemešné do Osoblahy, po níž se v průběhu sezony prohání turistický vláček tažený parní lokomotivou, odpovídal na spoustu dotazů návštěvníků veletrhu. Ti se zase dozvěděli, že turistická rarita se nachází v Osoblažském výběžku a od roku 1898 vozí cestující. Sto dvacet let od vypravení prvního vlaku si její fandové připomenou letos v září na dvoudenním festivalu prosyceném „vůní parních mašinek“.
Letošní sté výročí vzniku samostatného Československa provázelo svou podmanivou atmosférou všechny tři dny ostravského veletrhu. „Vynikající dobová hudba ve stánku Moravskoslezského kraje přitažlivě dokreslovala atmosféru první republiky a přilákala mnoho zájemců o dovolenou. Stánek MSK obohatila svou přítomností i Česká Miss Earth Karolína Mališová, která aktuálně studuje Ústav lázeňství, gastronomie a turismu Slezské univerzity v Opavě, s nímž Euroregion Praděd dlouhodobě spolupracuje,“ doplňuje Michal Blaško.

Ostrava3
Všichni, kteří nezaváhali a navštívili výstavní areál Černá louka, se na vlastní oči přesvědčili, že letošní nabídka využití volného času je vskutku poutavá: osvědčené a oblíbené wellness pobyty, příjemné relaxační víkendy, zdraví prospěšné lázně, aktivní dovolená v regionech, poznávací výlety po městech, hradech, zámcích, horách, stezkách, vinařstvích, zábavních parcích, studijní zahraniční cesty, volné dny s turistikou nebo na kole… Mohli zhlédnout inspirující výstavu fotografií, cestovatelská promítání nebo se zúčastnit doprovodných přednášek, seminářů, besed. Nechyběly ani ochutnávky krajových potravinářských specialit, degustace tradičních vín a lihovin. Přitažlivost veletrhu zvýraznily nabízené slevové balíčky a soutěže o hodnotné ceny.

Ostrava2
Veletrh představil mnohé novinky, jimiž kraje, regiony, turistická a informační centra spolu s cestovními kancelářemi obohacují letošní sezonu dovolených, cestování, rekreace, lázeňství. I malebné Jeseníky se svými lákavými turistickými zajímavostmi a pestrými možnostmi využívání volného času se pečlivě na své očekávané návštěvníky připravují. Určitě jim mají co nabídnout!

Tiskovou zprávu připravila: Moravská tisková agentura, 31. března 2018. Foto: Michal Blaško