fbpx

Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Velikonoční radovánky v jesenických skiareálech

V Jeseníkách se ve výše položených areálech obvykle drží sníh až do konce dubna. Jak tomu bude letos, to záleží na přírodě. Zatím je lyžařům nakloněna, horská střediska se těší na hojnou návštěvu milovníků zimních sportů i o velikonočních svátcích.

Na pohodovou lyžovačku zve Ski Aréna Karlov, která na svém webu informuje: „Sněhu máme stále dost, provoz na lanovkách Express a Myšák plánujeme denně až do 2. dubna. Od 29.března do 2.dubna zprovozníme i sjezdovky Kazmarka a Klobouk.“

Chvíle odpočinku na prosluněném svahu Ski Arény Karlov. Foto: Karel Soukop

Velikonoční radovánky připravují pro své návštěvníky rovněž v sousedním areálu Resortu Kopřivná v Malé Morávce. Vleky pojedou do pondělí 2. dubna a poté bude zimní sezóna ukončena. V následujících dvou měsících resort Kopřivná nabízí zájemcům o hotelový pobyt cenově zvýhodněný balíček Jarní probuzení  s wellness službami, masáží a lahví kvalitního vína zdarma.

Pětatřiceticentimetrový sněhový koberec aktuálně hlásí Skiareál Příčná ve Zlatých Horách. Lyžaři a  snowborďáci si ho mohou užít od čtvrtka 29. března do 1.dubna. Poté zimní provoz skončí .

Až do 2. dubna si sněhové radovánky dopřejí návštěvníci Červenohorského sedla, odkud informují, že podmínky pro lyžování jsou vynikající, sníh přimrzlý a na upravených svazích je ho dostatek.

V Jonas parku Ostružná neporuší tradici a opět zamknou svah. Tuto stále více oblíbenou akci v letošním roce naplánovali na 31. března a 1. dubna. Organizátoři připravují dětské závody na lyžích, slavnostní sjezd v maskách a pletení pomlázek. Kuchaři chystají bohaté občerstvení včetně zabijačkových specialit. Zájemci mohou ochutnat dobrou slivovici, svařák i velikonoční speciál z pivovaru Bernard.

Závody dětí na lyžích plánují o velikonočních svátcích v Jonas parku Ostružná. Foto: archiv Jonas park Ostružná