fbpx

Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Vymyslete jména pro jehňata

Po vládním opatření kvůli výskytu koronaviru, které přišlo ze dne na den, manželé Vladimíra a Roman Křenkovi z rodinné farmy ve Stránském rušili všechny akce pro mateřské i základní školy, dojednané pravidelné kurzy řemesel na farmě i v lázních Karlova Studánka, prohlídky farmy a také ubytování.
Dobrou zprávou je, že Nedělní škola řemesel se znovu otevře v pondělí 27. dubna 2020. Sice v omezeném režimu, kdy návštěvníků může být ve skupince nanejvýš pět a měli by být z jedné rodiny. Prohlídky i výroba věcí z ovčí vlny se uskuteční pouze venku. A nutné je se předem objednat.
„Poděkovat bych chtěla všem, kteří nás v této nelehké situaci jakkoliv podporují, třeba pěkným slovem a povzbuzením. Někteří si už dopředu předplatili kurzy. Nejhorší pro nás totiž je, že najednou tu nejsou lidé. Jsme zvyklí na davy, bez nich se čas nějak nekonečně vleče. I když se nenudíme, stále je co dělat,“ konstatovala V. Křenková. A tak se opravovalo, dostavovalo, vylepšovalo. Pro hosty přibyly nové dva pokoje, nátěru se dočkaly stoly, lavice i makety vodních strojů – mlýna, pily a hamru, naplno se rozběhla keramická pec. Z ní pak vycházely figurky, květináče a další výrobky. Určeny jsou k výzdobě domu, zahrady i prostor pro hosty, další k prodeji.
Tradiční Vítání mláďat, kterého se každý rok účastnili zejména rodiče či prarodiče a děti, se také nekoná, ale o šanci pojmenovat ovečku nebo beránka nepřijdete. Do 10. května 2020 zasílejte návrhy jmen na Facebook nebo e-mailem. Vymyslet jména je třeba pro osmnáct beránků a osm oveček. A přibudou další, dvě bahnice stále ještě mláďata čekají.

prvnijehnata

První jehňata. Foto: V Křenková

Paní domu se nudit neumí a tak vyrobila keramické cedulky na dveře pokojů. Foto: V. Křenková

Paní domu se nudit neumí a tak vyrobila keramické cedulky na dveře pokojů. Foto: V. Křenková

Pojled do kalndáře byl před Velikonocemi k uzoufání. Foto: V. Křenková

Pohled do kalendáře byl před Velikonocemi k uzoufání. Foto: V. Křenková