fbpx

Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Za zážitky ani pěšky ani na voze

Poznávat krásy Jeseníků se dá různě. V Krnově třeba na koloběžkách, které si půjčíte ve zdejším turistickém informačním centru. Malé i velké koloběžkaře provede zajímavými místy města i jeho okolí mobilní aplikace. Nabízí trasy od dvou do 40 kilometrů a nechybí ani hra. Dospělé při jejich putování provází architekt Leopold Bauer, ty malé šiška Cvilínek. Zájemci si mohou aplikaci stáhnout za pomoci QR kódu, k dispozici je rovněž na Google Play.
„Zájem o koloběžky stoupá a kromě návštěvníků Krnova si je půjčují i místní, a to jednotlivci i celé skupiny,“ řekla pracovnice infocentra Markéta Mintálová a dodala, že letos k šesti koloběžkám přibyly dvě nové. Vhodné jsou také pro děti či ženy drobnější postavy. Nejsou však jedinými dopravními prostředky, které si mohou zájemci v infocentru půjčit.
K dispozici jsou elektrokola i veškerá výbava potřebná k tomu, aby jízda byla pohodlná a bezpečná. Nechybí přilby, držáky na mobilní telefony či světlomety. „Každoročně se snažíme elektrokola či koloběžky dovybavit. Pořídili jsme cyklosedačku pro dítě, loni byly koloběžky vybaveny taštičkou na mobil, klíče nebo drobné předměty. V letošním roce dostaly všechny koloběžky v rámci projektu Moravskoslezského kraje blatníky a stojany,“ uvedla Markéta Mintálová. Takže teď už nezbývá, než si najít čas a vyrazit ani pěšky ani na voze za neobyčejnými zážitky do Jeseníků!

Koloběžky patří k vítanému zpestření pobytů nejen v přírodě. Ilustrační foto

Koloběžky patří k vítanému zpestření pobytů nejen v přírodě. Ilustrační foto

Zdroj: Městský úřad Krnov