fbpx

Listujte si průvodcem   
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Zaskočte si do muzea na výstavu sladkostí

O cukrářském řemesle, sladkostech a historii cukráren v Čechách a na Moravě se dozvíte  ve Flemmichově vile v Krnově na výstavě Historické cukrárny. Zjistíte, které cukrárny a výrobny cukrovinek patřily v prvorepublikovém Československu k nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším.
Seznámíte se s již zapomenutými cukrářskými nástroji, jako jsou raznice a formy na bonbony nebo tvořítka dříve oblíbených sněhových koulí a také s historií čokolády, marcipánu, perníku, zmrzliny nebo dortů a cukrářského řemesla v Čechách a na Moravě. Obdivovat můžete dobové bonboniéry i reklamní materiály. Uvidíte mušle na zmrzlinu, kameninové formy na želé bonbony, originální krabice na dorty, historické plechovky, skleněné zásobníky na bonbony, cukrářský výuční list a pracovní knížku a seznámíte se i s příběhem prvorepublikového cukráře Novotného.
Děti zatím mohou obdivovat nápaditost a rozdíly dřívějších a dnešních sladkostí a pousmát se nad ručním strojem na zmrzlinu.  Dobu zašlých časů připomíná stylizovaný interiér historické cukrárny, obchodu i výrobny se zásobníky na kávu, dózami plných bonbonů a zákusky vytvořenými podle časopisů z 30. let 20. století. Výstava potrvá do 16. listopadu 2020.