Krajina v Jeseníkách

 16 záznamů
 záznamů na straně
řazení:
Velké mechové jezírko

Velké mechové jezírko

Vzácný rašelinný ekosystém vznikl před 6 až 7 tisíci lety. Jeho největším lákadlem je naučná stezka k Velkému mechovému jezírku.V podmáčených smrčinách a blatkových borech kolem oblíbeného haťového chodníčku roste nejen r ... (více)
Rejvíz

Rejvíz

Horská osada posazená uprostřed lesů a opředená starými pověstmi. Pohádkový Rejvíz, nad kterým drží ochrannou ruku bájný pastýř Gill, je nejvýše položenou obcí ve Slezsku. Nenechte si ujít tamní tkalcovskou expozici, veselé ... (více)
Rozhledna Hemberk

Rozhledna Hemberk

Na cyklistické trase Za zatopenými lomy budete míjet pod vrcholem Křemenáč (730 m n. m.) rozhlednu Hemberk. Rozhlenu vybudovali nadšenci ze spolku Krasohled na východním úbočí kopce v nadmořské výšce 660 m n. m. Umožňuje výhledy n ... (více)
Louky v Chebzí

Louky v Chebzí

Polosuché louky nad Chebzím se v jarních měsících mění v orchidejový ráj. Hlavně v květnu a červnu na nich vykvétají vstavače mužský i bezový, kruštík širolistý, pětiprstka žežulník a místy velmi hojný vemeník dvoulist ... (více)
Zlatorudné mlýny

Zlatorudné mlýny

Vydáte-li se na výlet do těchto drahými kovy protkaných končin, nezapomeňte se zastavit v údolí Ztracených štol v lokalitě Zlaté Hory - Dolní Údolí. Říčka Olešnice tu po miliony let ukládala zlato a již v dávných dobách se z ... (více)
Vysílač a rozhledna Praděd

Vysílač a rozhledna Praděd

Jeseníky byly a jsou vyhledávaným turistickým místem. Vévodí jim hora Praděd vysoká 1492 metrů. Už na začátku 19. století stávala na jeho vrcholu chýše, která sloužila jako útulek v nepříznivém počasí. Později zde byla turis ... (více)
Jeskyně Na Špičáku

Jeskyně Na Špičáku

Patří k nejstarším písemně doloženým jeskyním ve střední Evropě, první zmínka o ní pochází již z roku 1430. Přes čtyři sta metrů dlouhý labyrint chodeb a puklin již v dávných dobách sloužil často jako úkryt, o čemž sv ... (více)
Rozhledna na Cvílíně

Rozhledna na Cvílíně

Válcovitá kamenná romantická rozhledna se tyčí nad městem ve výšce 436 m n. m. Je vysoká 28 metrů. Pokud se budete chtít pokochat krásným výhledem z vrcholku rozhledny, musíte vyšlapat 134 dřevěných schodů. První otevření roz ... (více)
Rozhledna na Ježníku

Rozhledna na Ježníku

Celková výška rozhledny včetně stožáru je 17,5 m. Výška podlahy v úrovni posledního poschodí je ve výšce 13,6 m. Modřínová dřevěná konstrukce má celkový objem 11,5 m3 řeziva a dřevěné prvky váží 7400 kg. Rozhledna je v ... (více)
Rozhledna Hanse Kudlicha, Úvalno

Rozhledna Hanse Kudlicha, Úvalno

Věž je postavena na kontrastu pevné kubické masy žulového zdiva tyčícího se do výšky 22 m a odlehčené ortogonální dvoupatrové vyhlídky a chrličů na jejím vrcholu. V interiéru jsou tři podlaží a dvě terasy. Otevírací dob ... (více)
Rozhledna Hraniční vrch, Město Albrechtice

Rozhledna Hraniční vrch, Město Albrechtice

Jedná se o unikátní rozhlednu železné konstrukce, která se skládá ze dvou vyhlídkových ploch spojených kovovou lávkou. Rozhledna se nachází na Hraničním vrchu 541 m n. m., vyhlídková plocha je ve výšce 25 m, vystoupat musíte po 1 ... (více)
Rozhledna Na skalce, Holčovice

Rozhledna Na skalce, Holčovice

Rozhlednu „Na Skalce“ najdete na jižním nezalesněném svahu Moravského kopce v nadmořské výšce 782 m n. m. Odtud budete mít překrásný výhled na vrcholky Jesenických hor, Beskyd, Nízkých Tater, a také do Polska. Samotná roz ... (více)
Rozhledna Strážnice, Liptaň

Rozhledna Strážnice, Liptaň

Rozhledna Strážnice je vysoká 9 m s 37 schody a najdete jí 1,5 km od obce Liptaň. Byla postavena v roce 2003. Rekonstrukcí prošla v roce 2017. Tato rozhledna nabízí pohled na opolskou nížinu. Při dobré viditelnosti lze na jihozápadě sp ... (více)
Rozhledna Slezské Pavlovice

Rozhledna Slezské Pavlovice

V obci Slezské Pavlovice mají novou atraktivitu. Je jí vyhlídka, kterou postavili místní Patrioti. Rozhledna se nachází pěšky asi 2 km od autobusové zastávky Slezské Rudoltice a stojí v nadmořské výšce cca 250 m n. m. Díky dalekohl ... (více)
Větrný mlýn, Lichnov

Větrný mlýn, Lichnov

Na vrchu "Kukačka" (516 m.) u domu č.p. 344 technická památka – zbytek zděného válcového větrného mlýna holandského typu z 18. stol. (asi z roku 1736). V roce 1996 prošla rozsáhlou rekonstrukcí.
 16 záznamů
 záznamů na straně
řazení: