Kemp Indiana
Záznam není přeložen
Záznam není přeložen
Záznam není přeložen
Záznam není přeložen
Záznam není přeložen
aktuálně 15.5 °C prudký déšť
23.06. | zataženo | 21.1 °C
24.06. | zataženo | 20.0 °C
25.06. | oblačno | 21.8 °C
Opavská 1357/74, 79342 Rýmařov, Okres Bruntál, Moravskoslezský kraj, Česko
Naplánovat trasu

Kontakt:

Western Arts Club z.s.
737 704 877
732 798 657
Opavská 1357/74
79342 Rýmařov, Česko
Naplánovat trasu

Kemp Indiana

Netradiční, přírodně a westernově laděný kemp Indiana se nachází na rozhraní města Rýmařova a místní části Janovice. Nachází se na cestě mezi městy Bruntál a Šumperk. Kemp je pomyslným vstupem, jižní branou do hor Hrubého Jeseíku. V těsném okolí naleznete přírodní skvosty jako je skalní soutěska - Rešovské vodopády, skalnaté výchozy a skalní městečka na Dobřečově, rašeliniště s mechovými jezírky ve Stříbrných horách, skalní městečka na Kamenné hoře u Staré Vsi, rozhlednu s nádhernými výhledy na Nové Vsi, ke které dojdete od kempu po značené stezce. Zaniklé vesnice navrácené přírodě, Růžová či Ferdinandov.

Kemp v letních měsících provozuje stánek - saloon s občerstvením, romantická zákoutí a posezení pod dřevěnými přístřešími a deštníky. Saloon je otevřen pouze sezónně, a to od 1. června do 31. září. Součástí kempu jsou dvě ohniště, dětské hřiště, trampolína a volejbalové hřiště. V plánu je realizace bazénu. To vše pouze s dozorem rodičů a na vlastní nebezpečí. V areálu a ubytovacích zařízeních kempu je zdarma dostupné Wi-Fi. Kemp Indiana je příjemným, romantickým místem, jehož součástí je také stanová část. Do stanového kempu je samostatný vjezd a vede z něj spojovací stezka k sociálním zařízením wc a sprchám. V areálu kempu se nalézá divadelní amfiteátr - La Skála, kde v letních měsících probíhají divadelní představení a letní kina. V budově westernové školy je stálá výstava, muzeum bičů. Areálu probíhá jednou ročně šampionát - Velká Cena Indiana v ovládání dlouhého biče a ve vrhu nožem a sekerou. Vždy první víkend v srpnu. Tato už více než dvě desetiletí pořádaná soutěž je nejstarším evropským šampionátem svého druhu a dala i jméno celému projektu kempu Indiana.

0%
Muzeum bičů

Muzeum bičů

Ve westernovém areálu v Janovicích u Rýmařova si můžete prohlédnout unikátní Muzeum bičů. Uvidíte zde exponáty z celého světa a z nejrůznějších materiálů. Jsou tu biče biče americké, australské, japonské, maďarské, slovenské, české i kozácké. V Jano ... (více)
Vzdálenost: 143 m
Lyžařské běžecké trasy Rýmařov

Lyžařské běžecké trasy Rýmařov

Celkem rozsáhlá oblast pro všechny druhy běžeckých lyžařů nacházející se v podhůří Jeseníků v okolí města Rýmařov. Při dostatečné sněhové pokrývce jsou pravidelně upravovány.V okolí Rýmařova se nachází lyžařské ... (více)
Vzdálenost: 991 m
Aquacentrum Slunce

Aquacentrum Slunce

Milovníci vodních radovánek a relaxace se mohou těšit na whirlpool vanu, finskou saunu,  horkou páru, perličkovou koupel, plavecký bazén i dětské brouzdaliště. V létě se mohou slunit na sluneční terase s lehátky a osvěžit se letními koktejly, neb ... (více)
Vzdálenost: 1.12 km
Městské muzeum v Rýmařově

Městské muzeum v Rýmařově

Až v roce 1991 se podařilo obnovit muzeum, chlubící se třeba jedinečným souborem hedvábných brokátů.Městské muzeum v Rýmařově vzniklo podobně jako sbírky v jiných městech regionu na samém počátku 20. století, v době velkéh ... (více)
Vzdálenost: 1.65 km
Informační centrum při Městském muzeu Rýmařov

Informační centrum při Městském muzeu Rýmařov

Cílem informačního centra je především poskytovat informace a propagovat město Rýmařov a jeho okolí. Nachází se na nám. Míru v centru Rýmařova.Poskytuje řadu informací o Rýmařově a regionu, propagační a informační materiály ... (více)
Vzdálenost: 1.65 km
Ski areál Stará Ves

Ski areál Stará Ves

Lyžařský areál v obci Stará Ves u Rýmařova nabízí v zimě denní i noční lyžování na dvou sjezdovkách v celkové délce 1100 m, které jsou pravidelně upravovány rolbou. Sjezdovka je vhodná pro začátečníky, je tedy ideální p ... (více)
Vzdálenost: 3.93 km
Lyžařské běžecké trasy Horní Město a Tvrdkov

Lyžařské běžecké trasy Horní Město a Tvrdkov

Běžecké trasy na pastvinách a loukách v okolí Horního Města jsou díky pestrosti okruhů vhodné pro všechny druhy lyžařů.V okolí Horního Města a Tvrdkova se nachází lyžařské běžecké okruhy v celkové délce okolo 37 km. Aktu ... (více)
Vzdálenost: 5.18 km
Lyžařské běžecké trasy Nová Ves

Lyžařské běžecké trasy Nová Ves

Oblast se nachází v podhůří Hrubého Jeseníku a její tratě navazují na lyžařské trasy z Karlova pod Pradědem.V Nové Vsi se nachází lyžařské tratě a běžecké okruhy v celkové délce 34 km. Webkamery Nová Ves. Aktuální inf ... (více)
Vzdálenost: 5.21 km
Nabíjecí stanice pro elektrokola - Rozhledna Nová Ves

Nabíjecí stanice pro elektrokola - Rozhledna Nová Ves

Nabíjecí stanice obsahuje nabíječku pro systémy BOSCH (2x), SHIMANO (2x) a 4 zásuvky 230 V pro připojení vlastních nabíječek ostatních systémů.Součástí nabíjecí stanice je také informační mapa, co lze během dobíjení vaší ba ... (více)
Vzdálenost: 5.82 km
Nedělní škola tradičních řemesel Stránské

Nedělní škola tradičních řemesel Stránské

Navštívíte-li manžele Křenkovy ve Stránském v kterémkoliv ročním období, vězte, že se v příjemném a útulném prostředí jejich Nedělní školy tradičních řemesel nebudete nudit. Nenechte se odradit názvem školy. Původně ve S ... (více)
Vzdálenost: 6.28 km
Ski areál Čerťák

Ski areál Čerťák

Ski areál Čerťák najdete v Horním Václavově, jen pár minut jízdy od horských vesniček Karlov pod Pradědem, Malá Morávka nebo Dolní Moravice.Profil a šířka sjezdovek je ideální pro začátečníky i milovníky širokých oblouků a ... (více)
Vzdálenost: 7.48 km