Zámecká hora
Start výletu
Ludvíkov, Okres Bruntál, Moravskoslezský kraj, Česko

Informace o trase:

Čas: 101 minut
Délka: 4.30 km
Obtížnost: středně těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 286 metrů
Klesání: 274 metrů
Nejnižší bod: 564 m.n.m.
Nejvyšší bod: 850 m.n.m.

Zámecká hora

Start výletu je v obci Ludvíkov na parkovišti Koliby. Po lesní cestě se vydáme doprava a projdeme mezi několika rodinnými domy do lesa, kde se na křižovatce dáme 2x doleva, poté jdeme delší dobu po hlavní lesní cestě, až se dostaneme k označené odbočce do lesa po pravé straně, vyjdeme klikatou cestou na rovinu s informačními cedulemi a dáme se doprava, kde opět klikatou a strmou cestou dojdeme až na Zámecký vrch, kde jsou pozůstatky hradu Fürstenvalde, který byl pravděpodobně vybudován ve 14. století, a kolem roku 1421 byl v době rakousko-uherských válek zničen. Dnes je nad pozůstatky hradu vystavěna dřevěná vyhlídka, z které je vidět Vrbno p. P., Ludvíkov a okolí. Zpět se lze vydat stejnou cestou, pro zdatnější turisty je tu strmá cesta dolů na druhé straně hory.

Mapa trasy

 Parametry
0%
Wellness Hotel & Restaurace Peras

Wellness Hotel & Restaurace Peras

Wellness Hotel & Restaurace Peras Ochutnejte tradiční české pokrmy i jídla mezinárodní kuchyně, které pro naše hosty připravujeme z kvalitních a pečlivé vybíraných surovin. Nechybí ani lokální speciality z regionálních surovin ... (více)
Vzdálenost: 2.21 km
Cafee 113

Cafee 113

Rodinná kavárna založená na zdejší historii a produktech. Součástí kavárny je venkovní terasa a dětské hřiště.
Vzdálenost: 2.71 km
Restaurace Letní lázně Karlova Studánka

Restaurace Letní lázně Karlova Studánka

Uprostřed krásné jesenické přírody leží malebné lázně Karlova Studánka, které vynikají nejen svým klimatem, ale také dobrou restaurací Letní lázně.V restauraci Letní lázně ochutnejte pečeného lososa se smetanovým špenátem, ... (více)
Vzdálenost: 6.11 km
Hotel Praděd vysílač

Hotel Praděd vysílač

Kdo zdolá nejvyšší horu Jeseníků Praděd, může se těšit na zasloužené dobroty. Uprostřed Národní přírodní rezervace Praděd se pod vysílačem nachází i restaurace.Pokud se vydaří při návštěvě nejvýše položené restaura ... (více)
Vzdálenost: 9.24 km
Restaurace - bar Kopřivná

Restaurace - bar Kopřivná

Restaurace je naše chlouba. Krásné prostředí, ochotná obsluha a vždycky výborné jídlo, to je Kopřivná.  Bar Kopřivná je součástí naší stylové restaurace a získá si Vás nejen širokou nabídkou, ale také svým stylovým designem a výhl ... (více)
Vzdálenost: 10.17 km
Villa Regenhart

Villa Regenhart

Ochutnejte výborná jídla a užijte si chvíle plné pohody Slovo “restaurace” může nést tisíce významů. Možná tu zkušenost máte i vy. Na některých místech rychle zaženete hlad, jinde se postarají o to, aby se vaše návštěv ... (více)
Vzdálenost: 15.37 km