Smolný vrch
Záznam není přeložen
Záznam není přeložen
Záznam není přeložen
Záznam není přeložen
Start výletu
Velká Kraš, Okres Jeseník, Olomoucký kraj, Česko

Informace o trase:

Čas: 210 minut
Délka: 11.20 km
Obtížnost: lehká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 313 metrů
Klesání: 243 metrů
Nejnižší bod: 285 m.n.m.
Nejvyšší bod: 519 m.n.m.

Smolný vrch

Start výletu je v obci Kobylá nad Vidnávkou...odtud vyrazíme na Smolný vrch, kde se nachází pozoruhodné skalní mísy. Vznikly zvětráváním a kulovitou odlučností zdejší žuly. Podle jedné pověsti sloužily jako obětní mísy, podle jiné je využívali takzvaní Venušini lidé ke koupání a praní....pokračujeme lesní cestou k dubu u rybníka...na břehu je postaven krásný přístřešek, určitě se hodí malá svačinka.....a jdeme dál, až k Velkému rybníku. Rybník o rozloze 10 ha ležící na Plavném potoku je největším rybníkem na Jesenicku. Je určen k chovu ryb a je významným hnízdištěm vodních ptáků...pokračujeme po modré turistické značce, až na Boží horu...výhledy z Boží hory jsou nezapomenutelné...a pak hurá do Žulové a vlakem zpět na místo startu...a máte za sebou krásných 11,2km v kouzelné krajině.

Mapa trasy

 Parametry
0%
Rezidence U Jezera

Rezidence U Jezera

V jídelníčku najdete speciality ze sladkovodního candáta, pstruha i královské mořské pražmy, krevet, mušlí a dalších. Ze zvěřiny si pochutnáte na srnčí kýtě na houbách se smetanou , zvěřinové paštice, nebo marinovaných jele ... (více)
Vzdálenost: 9.91 km
U Petra penzion a restaurace v Jeseníku

U Petra penzion a restaurace v Jeseníku

České speciality a tradiční kuchyně Stylově zařízená restaurace v Jeseníku disponuje 70 místy a dalšími 30 místy venkovního posezení. Jistě Vás nezklame ani  kuchyně, která nabízí široký sortiment nejrůznějších specialit ze zvěřiny, ry ... (více)
Vzdálenost: 12.19 km
Villa Regenhart

Villa Regenhart

Ochutnejte výborná jídla a užijte si chvíle plné pohody Slovo “restaurace” může nést tisíce významů. Možná tu zkušenost máte i vy. Na některých místech rychle zaženete hlad, jinde se postarají o to, aby se vaše návštěv ... (více)
Vzdálenost: 12.47 km
Hotel Praděd Thamm

Hotel Praděd Thamm

Přijďte a ochutnejte vybrané pokrmy z české, ale i mezinárodní kuchyně, které vám připraví naší šéfkuchaři. Všechny pokrmy připravujeme z kvalitních a čerstvých surovin a vždy se snažíme upřednostnit lokální a regionáln ... (více)
Vzdálenost: 19.80 km
Hotel Praděd vysílač

Hotel Praděd vysílač

Kdo zdolá nejvyšší horu Jeseníků Praděd, může se těšit na zasloužené dobroty. Uprostřed Národní přírodní rezervace Praděd se pod vysílačem nachází i restaurace.Pokud se vydaří při návštěvě nejvýše položené restaura ... (více)
Vzdálenost: 28.69 km
Wellness Hotel & Restaurace Peras

Wellness Hotel & Restaurace Peras

Wellness Hotel & Restaurace Peras Ochutnejte tradiční české pokrmy i jídla mezinárodní kuchyně, které pro naše hosty připravujeme z kvalitních a pečlivé vybíraných surovin. Nechybí ani lokální speciality z regionálních surovin ... (více)
Vzdálenost: 29.20 km