Zlatý Chlum
Start výletu
Česká Ves, Okres Jeseník, Olomoucký kraj, Česko

Informace o trase:

Čas: 103 minut
Délka: 4.90 km
Obtížnost: středně těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 224 metrů
Klesání: 224 metrů
Nejnižší bod: 662 m.n.m.
Nejvyšší bod: 891 m.n.m.

Zlatý Chlum

Cesta začíná na křížovém vrchu, kde lze vyjet s vozidlem. Cesta není až tak náročná a na Zlatý Chlum tak mohou jít i rodiny s dětmi. Zlatý Chlum je kamenná rozhledna, postavená v 19. století, mezi zakladateli můžeme zmínit např. Vinzenze Priessnitze, slavného léčitele a zakladatele lázní v Jeseníku.

Z rozhledny Zlatý Chlum se otevírá nádherný výhled na blízké město Jeseník, Otmuchovské jezero v Oderské nížině v Polsku a Hrubé Jeseníky s dominantními vrcholy Praděd a Šerák. Některým výletníkům se dokonce poštěstí za dobré viditelnosti spatřit Králický Sněžník a Rychlebské hory.

Mapa trasy

 Parametry
0%
Villa Regenhart

Villa Regenhart

Ochutnejte výborná jídla a užijte si chvíle plné pohody Slovo “restaurace” může nést tisíce významů. Možná tu zkušenost máte i vy. Na některých místech rychle zaženete hlad, jinde se postarají o to, aby se vaše návštěv ... (více)
Vzdálenost: 2.17 km
U Petra penzion a restaurace v Jeseníku

U Petra penzion a restaurace v Jeseníku

České speciality a tradiční kuchyně Stylově zařízená restaurace v Jeseníku disponuje 70 místy a dalšími 30 místy venkovního posezení. Jistě Vás nezklame ani  kuchyně, která nabízí široký sortiment nejrůznějších specialit ze zvěřiny, ry ... (více)
Vzdálenost: 4.36 km
Rezidence U Jezera

Rezidence U Jezera

V jídelníčku najdete speciality ze sladkovodního candáta, pstruha i královské mořské pražmy, krevet, mušlí a dalších. Ze zvěřiny si pochutnáte na srnčí kýtě na houbách se smetanou , zvěřinové paštice, nebo marinovaných jele ... (více)
Vzdálenost: 4.98 km
Hotel Praděd Thamm

Hotel Praděd Thamm

Přijďte a ochutnejte vybrané pokrmy z české, ale i mezinárodní kuchyně, které vám připraví naší šéfkuchaři. Všechny pokrmy připravujeme z kvalitních a čerstvých surovin a vždy se snažíme upřednostnit lokální a regionáln ... (více)
Vzdálenost: 11.61 km
Wellness Hotel & Restaurace Peras

Wellness Hotel & Restaurace Peras

Wellness Hotel & Restaurace Peras Ochutnejte tradiční české pokrmy i jídla mezinárodní kuchyně, které pro naše hosty připravujeme z kvalitních a pečlivé vybíraných surovin. Nechybí ani lokální speciality z regionálních surovin ... (více)
Vzdálenost: 16.42 km
Cafee 113

Cafee 113

Rodinná kavárna založená na zdejší historii a produktech. Součástí kavárny je venkovní terasa a dětské hřiště.
Vzdálenost: 16.51 km