Ramzová-Šerák
Start výletu
Ostružná, Okres Jeseník, Olomoucký kraj, Česko

Informace o trase:

Čas: 265 minut
Délka: 11.50 km
Obtížnost: středně těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 635 metrů
Klesání: 630 metrů
Nejnižší bod: 732 m.n.m.
Nejvyšší bod: 1331 m.n.m.

Ramzová-Šerák

Trasa začíná v Ramzové na placeném parkovišti, odkud se dáte k lanovce, kde zahnete doleva a půjdete po stezce Českem. Po cestě můžete posvačit v přístřešcích a kochat se krásou Hrubých Jeseníků. Z vrcholu Šeráku uvidíte celý masiv Králického Sněžníku, vrcholy Jeseníků i Rychlebské hory. Šerák je také horní stanicí lanovky a nachází se zde jedna z nejstarších horských chat.  Po vyražení se po cestě zpět dáte na prvních dvou křižovatkách doleva, minete Koňskou vyhlídku, občerstvení uprostřed lyžařského vleku, dále se dáte na křižovatce Nad Dobrou vodou doprava a dostanete se až zpět k parkovišti u spodního nástupiště lanovky.

Mapa trasy

 Parametry
0%
U Petra penzion a restaurace v Jeseníku

U Petra penzion a restaurace v Jeseníku

České speciality a tradiční kuchyně Stylově zařízená restaurace v Jeseníku disponuje 70 místy a dalšími 30 místy venkovního posezení. Jistě Vás nezklame ani  kuchyně, která nabízí široký sortiment nejrůznějších specialit ze zvěřiny, ry ... (více)
Vzdálenost: 6.92 km
Villa Regenhart

Villa Regenhart

Ochutnejte výborná jídla a užijte si chvíle plné pohody Slovo “restaurace” může nést tisíce významů. Možná tu zkušenost máte i vy. Na některých místech rychle zaženete hlad, jinde se postarají o to, aby se vaše návštěv ... (více)
Vzdálenost: 8.85 km
Hotel Praděd vysílač

Hotel Praděd vysílač

Kdo zdolá nejvyšší horu Jeseníků Praděd, může se těšit na zasloužené dobroty. Uprostřed Národní přírodní rezervace Praděd se pod vysílačem nachází i restaurace.Pokud se vydaří při návštěvě nejvýše položené restaura ... (více)
Vzdálenost: 14.54 km
Rezidence U Jezera

Rezidence U Jezera

V jídelníčku najdete speciality ze sladkovodního candáta, pstruha i královské mořské pražmy, krevet, mušlí a dalších. Ze zvěřiny si pochutnáte na srnčí kýtě na houbách se smetanou , zvěřinové paštice, nebo marinovaných jele ... (více)
Vzdálenost: 14.87 km
Hostinec u Parku

Hostinec u Parku

Tradiční hospoda s netradičními zážitky. Hospoda na cyklotrase, možnost zastavení a občerstvení.  Hospoda, kde se konají koncerty, akce pro děti....zábava, hudba, tanec.
Vzdálenost: 16.73 km
Kavárna Sidonie

Kavárna Sidonie

Romantická kavárna v srdci resortu. Pomyslným srdcem resortu je kavárna Sidonie, která je propojena s recepcí hotelu Sidonie. Podává se zde lahodná káva a řada chutných zákusků. Využít můžete jak vnitřního, tak i venkovního posezen ... (více)
Vzdálenost: 18.85 km