Rodinný výlet do říše obrů a skřítků: Lipová lázně – Obří skály
Start výletu
Lipová-lázně - Horní Lipová, Okres Jeseník, Olomoucký kraj, Česko

Informace o trase:

Čas: 276 minut
Délka: 1.31 km
Obtížnost: středně těžká
Hodnota zážitku:
Krajina:
Stoupání: 569 metrů
Klesání: 581 metrů
Nejnižší bod: 507 m.n.m.
Nejvyšší bod: 1087 m.n.m.

Rodinný výlet do říše obrů a skřítků: Lipová lázně – Obří skály

Představte si cestu plnou dobrodružství a kouzel, kde na vás čekají obří skály, tajemné lesy a skřítci schovaní v pařezu! Tak přesně takový výlet vás čeká na trase z Lipové lázně na Obří skály.
Naše cesta začíná v Lipové lázni, kde se můžeme posilnit sladkou oplatkou a limonádou, než se vydáme na cestu. Po modré značce se budeme proplétat lesem, jako bychom šli za skřítkem hledat jeho ztracený poklad. Po cestě potkáme spoustu zajímavých rostlin a zvířat, třeba i moudrou sovu, která nám poradí cestu.
Čím výš budeme stoupat, tím větší se budou zdát Obří skály. Tyhle obrovské kamenné velikány ční z lesa jako strážci dávných tajemství. A věřte mi, že tajemství tam skutečně najdeme! Na vrcholu Obřích skal se totiž nachází skrýš skřítků, kde jsou ukryté poklady z celého světa. Jenom pozor na zlého čaroděje, který se tam prý rád schovává!
Když se nám podaří skřítky přelstít a poklady najít, můžeme se vydat na cestu zpět. Tentokrát půjdeme po žluté značce, která nás dovede zpět. Cesta zpět z Obřích skal do Lipové lázně povede přes Přírodní památku Louka Na Miroslavi. Tato krásná louka je domovem mnoha vzácných rostlin a živočichů, jen nezapomeňte – nešlapat a netrhat, jedná se o přírodní památku!
 Parametry
0%
U Petra penzion a restaurace v Jeseníku

U Petra penzion a restaurace v Jeseníku

České speciality a tradiční kuchyně Stylově zařízená restaurace v Jeseníku disponuje 70 místy a dalšími 30 místy venkovního posezení. Jistě Vás nezklame ani  kuchyně, která nabízí široký sortiment nejrůznějších specialit ze zvěřiny, ry ... (více)
Vzdálenost: 6.44 km
Villa Regenhart

Villa Regenhart

Ochutnejte výborná jídla a užijte si chvíle plné pohody Slovo “restaurace” může nést tisíce významů. Možná tu zkušenost máte i vy. Na některých místech rychle zaženete hlad, jinde se postarají o to, aby se vaše návštěv ... (více)
Vzdálenost: 8.50 km
Rezidence U Jezera

Rezidence U Jezera

V jídelníčku najdete speciality ze sladkovodního candáta, pstruha i královské mořské pražmy, krevet, mušlí a dalších. Ze zvěřiny si pochutnáte na srnčí kýtě na houbách se smetanou , zvěřinové paštice, nebo marinovaných jele ... (více)
Vzdálenost: 14.28 km
Hotel Praděd vysílač

Hotel Praděd vysílač

Kdo zdolá nejvyšší horu Jeseníků Praděd, může se těšit na zasloužené dobroty. Uprostřed Národní přírodní rezervace Praděd se pod vysílačem nachází i restaurace.Pokud se vydaří při návštěvě nejvýše položené restaura ... (více)
Vzdálenost: 15.64 km
Hostinec u Parku

Hostinec u Parku

Tradiční hospoda s netradičními zážitky. Hospoda na cyklotrase, možnost zastavení a občerstvení.  Hospoda, kde se konají koncerty, akce pro děti....zábava, hudba, tanec.
Vzdálenost: 16.03 km
Wellness Hotel & Restaurace Peras

Wellness Hotel & Restaurace Peras

Wellness Hotel & Restaurace Peras Ochutnejte tradiční české pokrmy i jídla mezinárodní kuchyně, které pro naše hosty připravujeme z kvalitních a pečlivé vybíraných surovin. Nechybí ani lokální speciality z regionálních surovin ... (více)
Vzdálenost: 19.79 km