fbpx
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Dvě výstavy k životnímu jubileu Jindřicha Štreita

Muzeum v Bruntále připravilo dvě výstavy k významnému životnímu jubileu českého fotografa a vysokoškolského pedagoga Jindřicha Štreita.
První výstava Jindřich Štreit JUBILUJÍCÍ začne vernisáží ve středu 2. června 2021 v 16 hodin na zámku v Bruntále. „Šíře životního díla Jindřicha Štreita je dokumentována obrazovými publikacemi, plakáty z autorských výstav i pozvánkami na jeho výstavy. Fotografie ukazují různé životní situace obyvatel regionu i zemí celého světa. Návštěvníky tak seznamují i s místy, která běžný člověk nenavštíví,“ sdělila autorka výstavy a ředitelka Muzea v Bruntále Jitka Koščáková.
Druhá výstava Jindřich Štreit OHLÉDNUTÍ bude od 13. června 2021 ke zhlédnutí na hradě Sovinci, který je s životem fotografa neodlučně spjat. Nabídne průřez tvůrčí činností jubilanta a doplní ji promítání dokumentů spojených s uznávaným fotografem. Slavnostní zahájení se na Sovinci uskuteční 12. června 2021 v 15.30 hodin. Jindřich Štreit se zúčastní obou vernisáží.
Návštěvníci vernisáží a výstav musí počítat s opatřeními, která mají chránit před nákazou koronavirem, proto je třeba sledovat aktuální nařízení Vlády ČR, případně se před cestou na vernisáž či výstavu informovat o pravidlech přístupnosti na pokladnách obou památkových objektů.