fbpx
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Malé dárky, které udělají velkou radost

Víte, kde ráda vybírám dárky? V turistických informačních centrech. Nabízejí zde nejrůznější drobnosti a suvenýry z dílen místních drobných řemeslníků a podnikatelů. Ve Vrbně pod Pradědem mají medovinu od místního včelaře, tu mi mamka koupí pro dědu. Do Bruntálu zajedu za originálními čepicemi s dominantami města a postavičkami sportovců, třeba lyžaře či cyklisty. Ideální pro tátu s mámou i brášku, protože jsou v modré, červené a bílé barvě. Čokoládky s fotečkami města udělají radost babičce.
Kamarádkám věnuji nějaké záložky, klíčenky, peněženky, podložky pod hrnek, ty jsou k dostání v každém informačním centru. Koupit se tu dají také svíčky, perníčky, ale i kalendáře na rok 2021 s fotografiemi měst nebo obcí.
V Bruntále nabízejí kalendáře s netradičními pohledy na město, v Rýmařově stolní kalendář nabízí historické fotografie na téma školství na Rýmařovsku před rokem 1945 a vydalo jej Sdružení obcí Rýmařovska. Velký nástěnný kalendář představuje fotografie, které zvítězily ve facebookové soutěži města Rýmařova. Také v Krnově je kalendář pro rok 2021 plný unikátních historických snímků, které pocházejí ze sbírek městského muzea i od Jiřího Křivy a dalších sběratelů. A koupit se tu dá také dřevěný betlém.

V rýmařovském informačním centru dostanete dýmníka. František pak provoní celý byt. Foto: Archiv IC Rýmařov

Originální čepice z Bruntálu. Foto: Archiv MÚ Bruntál

Krnovský kalendář na rok 2021. Foto: Archiv TIC Krnov