fbpx
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky
Jesenky

Památky Muzea v Bruntále se otevřou od 1. června 2021

Mezinárodní den dětí bude prvním dnem v tomto roce, kdy se návštěvníkům otevřou památky ve správě Muzea v Bruntále. Zájemci mohou zajít do expozic bruntálského zámku, na hrad Sovinec nebo do Muzea kosárna v Karlovicích.
Zámek Bruntál je od června otevřen sedm dní v týdnu, prohlídky budou začínat nově od 9.30 a poslední prohlídka v 16.30 hodin. „Hned 2. června proběhne slavnostní vernisáž výstavy věnované životu a dílu mezinárodně uznávaného fotografa Jindřicha Štreita. Od července se zpřístupní revitalizované zámecké parky a nová kavárna v zrekonstruované sala terreně. Na prázdniny jsou připravena divadelní představení, mezinárodní sochařské sympozium, recitál herečky Chantal Poullain či volně přístupná nová expozice městského opevnění v baště zámeckého parku,“ sdělila ředitelka bruntálského muzea Jitka Koščáková.
Hrad Sovinec i kosárna v Karlovicích budou po celou sezonu otevřeny denně mimo pondělky (připadne-li na pondělí státní svátek, bude otevřeno i v tento den). Hrad Sovinec letos nabízí tři okruhy, z nichž jeden je určen dětem do 10 let. V létě jsou na každý víkend připravena šermířská a mušketýrská vystoupení, divadelní i hudební představení, filmová produkce nebo jarmark.
Kosárna v Karlovicích kromě běžných komentovaných prohlídek nabídne vždy první a třetí sobotu v měsíci rukodělné workshopy, v rámci nichž se budou moci návštěvníci naučit plést třeba košíky z pedigu. Z důvodu omezené kapacity těchto workshopů se doporučuje rezervace prostřednictvím portálu TECHNOTRASY.