Veronika Slámová vystavuje v Rýmařově

Veronika Slámová vystavuje v Rýmařově

02.05.2016 | Aktuality
Mladá designérka porcelánu Veronika Slámová se narodila v Rýmařově a žije v Břidličné, kde se vedle pedagogické činnosti věnuje své umělecké tvorbě. Sedmého května 2016 v 16 hodin začíná vernisáž její první samostatné výstavy v rýmařovské galerii Octopus. Potrvá

Mladá designérka porcelánu Veronika Slámová se narodila v Rýmařově a žije v Břidličné, kde se vedle pedagogické činnosti věnuje své umělecké tvorbě. Sedmého května 2016 v 16 hodin začíná vernisáž její první samostatné výstavy v rýmařovské galerii Octopus. Potrvá do 28. května.

Co návštěvníkům představíte? Průřez mou tvorbou na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, kde jsem vystudovala Ateliér keramiky a porcelánu pod vedením MgA. Maxima Velčovského. V Rýmařově vystavuji i šperky z produkce Wings Of Madness.

Na co se ve vaší tvorbě zaměřujete především? Odráží se v ní má osobnost, názory a myšlení. Jde mi o propojení funkčnosti s originalitou a v menší míře i s extravagancí. Snažím se design strohého průmyslového předmětu povýšit na umělecké dílo, ale zároveň hranici mezi designem a volným uměním zachovat. Nemám jedno hlavní zaměření či téma. Mám ráda tématiku křesťanských ikon a křesťanství samotného. Ve své podstatě mi přijde dost zvrhlé a perverzní. Také mě zajímá lidská psychika a trochu taky kýč.

Právě na této výstavě věnované designu porcelánu je váš rukopis patrný. Čemu se věnujete nyní? Uměleckému tetování a spolupráci na projektech z produkce výtvarné skupiny Wings Of Madness. Stěžejní je však pro mě tvorba spjatá s tetováním, kdy své návrhy převádím do obrazů a asambláží. (še)

Na rýmařovské výstavě bude představeno i srdce z porcelánu. Foto: archiv Veroniky Slámové Z tvorby mladé umělkyně. Foto: archiv Veroniky Slámové