Vyšlápněte si na Uhlířský vrch

Vyšlápněte si na Uhlířský vrch

05.05.2020 | Aktuality
Na Uhlířský vrch u Bruntálu si už poosmnácté vyšlápnete v pátek 8. května 2020. Start je  od 14 do 16 hodin v altánu na začátku lipové aleje. Všechna stanoviště, na nichž se plní různé úkoly, budou (bez)dotyková. U kostela si vypíšete pamětní list vlastní propiskou. Pro

Na Uhlířský vrch u Bruntálu si už poosmnácté vyšlápnete v pátek 8. května 2020. Start je  od 14 do 16 hodin v altánu na začátku lipové aleje. Všechna stanoviště, na nichž se plní různé úkoly, budou (bez)dotyková. U kostela si vypíšete pamětní list vlastní propiskou. Pro prvních 100 účastníků je připravená jako odměna reklamní propiska Střediska volného času Bruntál, které akci pořádá. Na cestě i v cíli je potřeba dodržovat aktuální hygienická nařízení, včetně krytí obličeje rouškou. Kostel tentokrát nebude přístupný.

Uhlířský vrch se nachází tři kilometry jihozápadně od Bruntálu a se zdaleka viditelným barokním kostelíkem vytváří neodmyslitelnou dominantu krajiny. Zeleně značená turistická cesta vede z Bruntálu k vodní nádrži Slezská Harta a naučná stezka, která začíná u vstupu do lipové aleje, vás dovede až ke kostelíku.

<