Při výletech do přírody buďme k sobě vzájemně ohleduplní

Při výletech do přírody buďme k sobě vzájemně ohleduplní

09.04.2020 | Aktuality
Jarní svátky, mimořádně slunečné počasí a rozvolnění pravidel pro rekreační sportování vyláká o Velikonocích mnoho lidí do přírody. Nejinak tomu bude v Jeseníkách. Od pátku 10. dubna 2020 se například otevírá ve Městě Albrechticích golfové hřiště, na Ovčárně op?

Jarní svátky, mimořádně slunečné počasí a rozvolnění pravidel pro rekreační sportování vyláká o Velikonocích mnoho lidí do přírody. Nejinak tomu bude v Jeseníkách. Od pátku 10. dubna 2020 se například otevírá ve Městě Albrechticích golfové hřiště, na Ovčárně opět jezdí vleky. Hráči i lyžaři musejí však mít zakrytý nos a ústa a dodržovat další opatření.

Větší návštěvnost hor může mimo jiné zkomplikovat práci Horské službě. „Naši záchranáři jsou stále v první linii, zasahují u mnoha nehod, a jsou přímo ohroženi eventuální nákazou. Pokud by do hor zamířil někdo zcela nezodpovědný a v nařízené karanténě, následná opatření po našem zásahu u něj by vedla k další nutné karanténě. Služby zajišťují výhradně naši zaměstnanci. To znamená, že jsme plně vytíženi, a pokud by snad někdo z našich členů přišel během akce do styku s nakaženým člověkem, budeme nuceni některé stanice uzavřít. To by znamenalo ohrožení pro návštěvníky hor i domácí obyvatele v případě nějaké nehody,“ upozorňuje na stránkách Horské služby Jeseníky její náčelník Vítězslav Kaller.

Nikdo nikomu nemůže zakázat, aby se vydal na výlet. Buďme ale k sobě vzájemně ohleduplní, dodržujme všechny hygieniky doporučená opatření. Nenavštěvujme nejvyhlášenější atraktivity, kde se může sejít v jeden moment hodně turistů. Spíš se snažme objevovat místa méně známá. Vždyť heslo dnešních dnů je – já chráním tebe a ty chráníš mne. A určitě se netýká jen nošení roušek.

Za celý tým destinační společnosti Jeseníky – východ Vám přejeme krásné svátky jara :)

Jan Krkoška, předseda Pavla Müllerová, manažerka
Fotografie
Chata Smrková